Wokół Płytek Ceramicznych
ISSN 1429-9089, e-ISSN 2449-9870

Numer 3/2023 
(Lipiec - Wrzesień
)

Zapraszamy do lektury kwartalnika „Wokół Płytek Ceramicznych” nr 3/2023, w którym znajdują się m.in. wyniki II edycji konkursu „Perły Ceramiki UE 2023”; dane dotyczące produkcji i sprzedaży płytek ceramicznych w I półroczu br. w Polsce; ocena wpływu importu płytek ceramicznych z Indii na polski rynek; opis nowości w technice dekoracji płytek; wyniki kontroli płytek ceramicznych prowadzone przez organy nadzoru budowlanego; a także artykuły o montażu okładzin oraz o środkach do gruntowania podłoża pod okładziny pod płytki ceramiczne.

 

Laureaci konkursu PERŁY CERAMIKI UE 2014

Szanowni Państwo,

zakończyliśmy jedenastą edycję konkursu PERŁY CERAMIKI UE , który od 2004 r. organizowany jest przez redakcję kwartalnika „Wokół Płytek Ceramicznych”, a od 3 lat wspólnie z firmą CAD Projekt K&A. Efektem tej współpracy jest specjalny konkurs, odbywający się w ramach PEREŁ CERAMIKI UE, przeznaczony dla architektów i projektantów wnętrz – użytkowników programu CAD Decor i Decor PRO.

Celem konkursu PERŁY CERAMIKI UE jest promocja kolekcji płytek ceramicznych dostępnych na polskim rynku, które wyróżniają się innowacyjnością, bardzo dobrą jakością oraz wzornictwem wpisującym się w światowe trendy. Składa się on z dwóch etapów. Pierwszy, to trzy równorzędne edycje, w których jury złożone z osób zawodowo związanych z projektowaniem wnętrz, wzornictwem i architekturą oraz przedstawicieli redakcji nominuje kolekcje płytek do kolejnego etapu konkursu PERŁY CERAMIKI UE, a architekci i projektanci typują spośród nich drogą głosowania Perły Ceramiki Projektantów – użytkowników CAD Decor. Natomiast w drugim etapie jury konkursu wybiera z nominowanych kolekcji Perły Ceramiki UE, a jury składające się z przedstawicieli liczących się na rynku firm sprzedających płytki ceramiczne – Perły Ceramiki Dystrybutorów. Nagradzane są też najciekawsze projekty wykonane z zastosowaniem kolekcji uhonorowanych tytułem: Perła Ceramiki UE; Perła Ceramiki Dystrybutorów oraz Perła Ceramiki Projektantów – użytkowników CAD Decor.

W konkursie PERŁY CERAMIKI UE 2014 nominację uzyskały 34 kolekcje płytek ceramicznych, w tym 18 w klasie STANDARD i 16 w klasie PREMIUM. Przyznano 25 tytułów Perła Ceramiki UE 2014, 10 tytułów Perła Ceramiki Dystrybutorów 2014 oraz 3 tytuły Perła Ceramiki Projektantów – użytkowników CAD Decor 2014. Nagrodzone kolekcje należą do 11 producentów, w tym 7 krajowych i 4 zagranicznych. Najwięcej nominacji (9), tytułów Perła Ceramiki UE 2014 (7) i tytułów Perła Ceramiki Dystrybutorów 2014 (5) zdobyła Grupa Paradyż i otrzymała Wielką Perłę Ceramiki UE 2014 z Diamentami.

Wśród nominowanych i nagrodzonych najwięcej było kolekcji o stonowanych barwach, imitujących beton, drewno, piaskowiec lub szlachetne kamienie, ale niejednokrotnie uzupełnionych ciekawymi dekoracjami m.in. typu hafty lub patchworki. Były też kolekcje z wieloelementowymi obrazami, a także dekoracje stanowiące samodzielne serie.

Nominacje i tytuły przyznane w konkursie PERŁY CERAMIKI UE 2014 są doskonałą rekomendacją i przyczyniają się do sukcesów nagrodzonych kolekcji płytek ceramicznych na rynku, gdyż nalepki poświadczające te tytuły, umieszczone w salonach sprzedaży, przyciągają klientów.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy, życzymy sukcesów w tworzeniu nowych kolekcji płytek ceramicznych i zapraszamy do uczestnictwa w konkursie PERŁY CERAMIKI UE 2015. Redakcja kwartalnika „Wokół Płytek Ceramicznych”


Redakcja kwartalnika
„Wokół Płytek Ceramicznych”
WYDAWNICTWO SIGMA-NOT SP. Z O.O.

 

Zobacz kolekcje 2014