ISSN 1429-9089, e-ISSN 2449-9870

Numer 1/2021 
(Styczeń-Marzec
)

Zapraszamy do lektury nr 1/2021 kwartalnika "Wokół Płytek Ceramicznych", w którym znajdziecie Państwo m.in. relację z wręczania nagród laureatom konkursu PERŁY CERAMIKI UE 2020, artykuł o produkcji płytek ceramicznych i zapraw murarskich w 2020 r., ocenę 2020 r. przez producentów, importerów i dystrybutorów oraz wiele innych. Życzymy ciekawej lektury! 

 

Grupa Tubądzin kupiła Korziliusa

3 kwietnia 2008 roku w Niemczech nastąpiło podpisanie umowy zakupu niemieckiego producenta klinkieru – firmy Korzilius przez polskiego producenta płytek ceramicznych Grupę Tubądzin.

Dzięki tej inwestycji Grupa Tubądzin rozszerzy swoją ofertę produktową o płytki klinkierowe. Spowoduje to również zwiększenie mocy produkcyjnych Grupy o 25% do poziomu 15 mln m2 rocznie.  
To wydarzenie, określone mianem historycznego, przez przedstawicieli obydwu firm jest ukoronowaniem starań polskiego producenta o poszerzenie swojej oferty o produkty klinkierowe i elewacyjne.
Zakup firmy Korzilius jest bardzo ważnym momentem w historii Grupy Tubądzin i daje nam możliwości dalszego rozwoju w obszarze, który ma olbrzymi potencjał” – mówi prezes Andrzej Wodzyński.
Podpisanie umowy nastąpiło w wyniku przeprowadzeniu postępowania upadłościowego firmy Peter Josef Korzilius GmbH & Co.KG i powołaniu nowej spółki Korzilius GmbH & Co.KG.
Do tej pory Grupa Tubądzin posiadała dwa zakłady produkcyjne – w Tubądzinie i w Ozorkowie – oraz Centrum Logistyczno - Dystrybucyjne w Cedrowicach.
Decyzja ta jest kolejnym etapem rozwoju Grupy Tubądzin, która planuje w najbliższym czasie kolejne inwestycje w zwiększenie mocy produkcyjnych. Na rok 2008 przewidywany wolumen sprzedaży przekroczy poziom 350 mln zł. Odpowiada to 25% wzrostowi w stosunku do ubiegłego roku.
Przejęcie Korziliusa spowoduje wejście Grupy Tubądzin na rynek najwyższej jakości produktów klinkierowych produkowanych z mas plastycznych.
Wyroby te charakteryzują się całkowitą mrozoodpornością i znajdują szerokie zastosowanie przede wszystkim na zewnątrz obiektów.
Dla firmy Korzilius przejęcie przez Grupę Tubądzin daje szansę rozwoju marki na rynku krajowym i zagranicznym. Planowane jest poszerzenie i dopasowanie asortymentu zarówno dla potrzeb rynków zachodnich, ale przede wszystkim rynku polskiego i Europy Wschodniej. Przewidziane są również znaczące inwestycje w modernizację urządzeń i technologii i nasilenie działań marketingowych, mających na celu zwiększenie znaczenia marki Korzilius na rynku międzynarodowym.

DODATKOWYCH INFORMACJI UDZIELA:
Przemysław Zgoda
PR Manager
mobile: 691 725 857
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.