Wokół Płytek Ceramicznych
ISSN 1429-9089, e-ISSN 2449-9870

Numer 3/2022 
(Lipiec-wrzesień
)

Zapraszamy do lektury kwartalnika „Wokół Płytek Ceramicznych” nr 3/2022, w którym znajdują się m.in. wyniki II edycji konkursu „Perły Ceramiki UE 2022”; ocena polskiego rynku płytek ceramicznych według producentów i dystrybutorów; opis sytuacji branży płytek ceramicznych w Hiszpanii – wywiad z Alberto Echavarria, sekretarzem generalnym ASCER – Stowarzyszenia Hiszpańskich Producentów Płytek Ceramicznych; artykuły dotyczące ekspozycji płytek ceramicznych w nowym sklepie OBI; warunków technicznych wykonania i odbioru robót glazurniczych oraz wskazówek, gdzie można je znaleźć i jak z nich korzystać; a także wszystko o jastrychach anhydrytowych w ramach cyklu DNA GLAZURNIKA.

 

 

Jesienna edycja szkoleń dla glazurników

Podczas cyklicznych szkoleń glazurniczych „Akademia Profesjonalisty SOPRO”, organizowanych wraz z ekspertami Grupy Tubądzin, fachowcy z całego kraju mają okazję do doskonalenia swojego warsztatu. Akademia Profesjonalistów to cykl spotkań z ekspertami realizowanych od kilku lat, w czasie których odbywają się kompleksowe szkolenia teoretyczne oraz warsztaty z zakresu prac okładzinowych. Tegoroczna jesienna edycja wydarzenia koncentruje się na montażu okładzin wielkoformatowych.

Program szkoleń bazuje na tematyce związanej z nowoczesnymi rozwiązaniami w zakresie chemii budowlanej i praktycznym jej wykorzystaniu w pracy wykończeniowej. Eksperci SOPRO prezentują jak ocenić i poprawnie przygotować podłoże przed montażem okładzin wielkoformatowych, a także jak bezpiecznie transportować i obrabiać płyty wielkoformatowe.

- Płyty wielkoformatowe to dziś standard w budownictwie. Jednak ich prawidłowy montaż wymaga posiadania stosownej wiedzy i umiejętności. Chcemy szkolić fachowców, aby mogli poszerzyć swoje portfolio usług i oferować także układanie płyt wielkoformatowych – mówi Krzysztof Kulig, Product Manager w Grupie Tubądzin.

Harmonogram szkoleń z zakresu układania wielkich formatów: 25.10.2022 – Warszawa; 03.11.2022 – Leszno; 08.11.2022 – Krosno; 15.11.2022 – Suwałki; 22.11.2022 – Łódź; 29.11.2022 – Toruń; 06.12.2022 – Olkusz; 13.12.2022 – Brodnica; 20.12.2022 – Nysa. Aby wziąć udział w szkoleniu dla glazurników należy zgłosić się do najbliższego punktu handlowego, oferującego wielkoformatowe płyty Grupy Tubądzin. Eksperci firmy, wraz z partnerami handlowymi, układają roczny plan warsztatów. Szczegółowych informacji udziela także Krzysztof Kulig: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.