Wokół Płytek Ceramicznych
ISSN 1429-9089, e-ISSN 2449-9870

Numer 3/2022 
(Lipiec-wrzesień
)

Zapraszamy do lektury kwartalnika „Wokół Płytek Ceramicznych” nr 3/2022, w którym znajdują się m.in. wyniki II edycji konkursu „Perły Ceramiki UE 2022”; ocena polskiego rynku płytek ceramicznych według producentów i dystrybutorów; opis sytuacji branży płytek ceramicznych w Hiszpanii – wywiad z Alberto Echavarria, sekretarzem generalnym ASCER – Stowarzyszenia Hiszpańskich Producentów Płytek Ceramicznych; artykuły dotyczące ekspozycji płytek ceramicznych w nowym sklepie OBI; warunków technicznych wykonania i odbioru robót glazurniczych oraz wskazówek, gdzie można je znaleźć i jak z nich korzystać; a także wszystko o jastrychach anhydrytowych w ramach cyklu DNA GLAZURNIKA.

 

 

Cerradzi – kolejna edycja szkoleń

W czerwcu br. zakończyła się wiosenna edycja szkoleń organizowanych przez Cerrad. Przeznaczone są one głównie dla wykonawców specjalizujących się w pracach glazurniczych, firm remontowo – wykończeniowych oraz wszystkich fachowców zainteresowanych rozwijaniem umiejętności i zdobywaniem nowej wiedzy. Szkolenia odbyły się w 10 miastach, wzięło w nich udział 328 uczestników.

Cykl warsztatów dedykowany wykonawcom, spotkał się z bardzo pozytywnym odzewem wśród odbiorców. Potrzeba uzupełniania wiedzy o nowe informacje ma swoje źródła w coraz to nowszych technologiach obróbki i układania płytek ceramicznych – zarówno ze względu na ich właściwości (megaformat), jak i możliwości alternatywnego użycia (płytki 2.0) – mówi Łukasz Majewski, Koordynator ds. szkoleń produktowych w Cerrad.

- Z autorskim projektem dotarliśmy do szerokiej grupy odbiorców. To kolejny nasz krok w kierunku rozwoju edukacji rynku i zacieśniania współpracy z Profesjonalistami – mówi Mariusz Budzisz, Specjalista ds. szkoleń Cerrad.

Podczas spotkań uczestnicy zdobywali wiedzę z zakresu produkcji płytek gresowych, klinkierowych, wiedzę dotyczącą doboru chemii budowlanej, systemów montażowych i techniki montażu. Partnerami wiosennej edycji byli producenci narzędzi do obróbki płytek, chemii budowlanej oraz kompletnych systemów tarasowo-balkonowych, firmy: Raimondi, Torggler oraz Renoplast.

W planach edycja jesienna i kolejne szkolenia w ramach cyklu. Wszystkie informacje wkrótce znajdziecie na stronie www.cerrad.com w zakładce szkolenia.