Wokół Płytek Ceramicznych
ISSN 1429-9089, e-ISSN 2449-9870

Numer 2/2023 
(Kwiecień - Czerwiec
)

Zapraszamy do lektury kwartalnika „Wokół Płytek Ceramicznych” nr 2/2023, w którym znajdują się m.in. wyniki I edycji konkursu „Perły Ceramiki UE 2023”; dane dotyczące produkcji i sprzedaży płytek ceramicznych w I kw. br. w Polsce; ocena wpływu e-commerce na sprzedaż płytek na naszym rynku; ilość i wartość eksportu hiszpańskich producentów płytek ceramicznych w ub.r. i w I kw. br.; rodzaje i podział klejów do płytek; a także artykuły dotyczące elewacji wentylowanych z okładzinami ceramicznymi oraz klejenia płytek do podłoża na elewacji.

 

 

Cerrad z nowym cyklem spotkań dla architektów i projektantów

Wprowadzenie do sprzedaży nowych kolekcji płytek ceramicznych: Brazilian Quartzite, Ceppo Nuovo, Modern Concrete oraz Marmo Thassos/Morocco, które powstały we współpracy Cerradu z marką La Mania, było okazją do zorganizowania spotkań z architektami i projektantami. Dotychczas odbyły się one w Kaliszu, Łodzi, Opolu i Rzeszowie.

Podczas spotkań przedstawiono kulisy powstawania kolekcji i współpracy producenta płytek ceramicznych z marką La Mania i Joanną Przetakiewicz – ambasadorką projektu, założycielką domu mody La Mania. Wśród specjalnych gości była Aleksandra Pietrzyk-Zawadzka, dyrektor ds. marketingu i komunikacji marek La Mania i La Mania Home, która opowiedziała o marce fashion i pracy kreacyjnej.

Spotkaniom towarzyszyły warsztaty z Martą Siembab – polską senselierką, ekspertem przekazującym wszechstronną wiedzę związaną ze zmysłem węchu. Podczas prezentacji uczestnicy mogli poznać rolę zmysłów w projektowaniu wnętrz, a także skosztować przysmaki popularne w destynacjach, które stały się inspiracją do powstania kolekcji: Brazylia, Nowy Jork, Mediolan, Grecja, Maroko. Odkryliśmy przed uczestnikami kolekcje, które pozwolą im stworzyć wnętrza pełne emocji, gdzie współgrające ze sobą elementy zadziałają na każdy zmysł - mówi Łukasz Majewski, koordynator ds. szkoleń Cerrad.

Cerrad planuje kolejne spotkania, organizowane we współpracy z dystrybutorami na terenie całej Polski.

Fotografia: Archiwum Cerradu