Wokół Płytek Ceramicznych
ISSN 1429-9089, e-ISSN 2449-9870

Numer 1/2024 
(Styczeń - Marzec
)

Zapraszamy do lektury kwartalnika „Wokół Płytek Ceramicznych” nr 1/2024, w którym znajdują się m.in. relacja z Gali Laureatów konkursu „Perły Ceramiki UE 2023”; wypowiedzi przedstawicieli producentów, importerów i dystrybutorów płytek ceramicznych podsumowujących wyniki poprzedniego roku, a także artykuły omawiające wyniki rynku płytek w 2023 r.; wywiady : z Romanem Blazickiem- Prezesem Europejskiej Federacji Producentów Płytek Ceramicznych , z Mario Lenzu – Dyrektorem Sprzedaży spółki Colorobbia Polska a także z Barbarą Węgrzyn, współzałożycielką Akademii Dobrego Projektu . W numerze Czytelnicy znajdą także omówienie zagadnień dotyczących gruntowania podłoża pod płytki a także układania płytek na tynkach gipsowych.

 

 

Pożegnanie Michała Drożdża

16 maja 2022 roku na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie pożegnaliśmy naszego Kolegę i Przyjaciela Michała Drożdża - Członka Zarządu, Dyrektora Generalnego ds. Designu i Strategii Marketingowych.
Michał Drożdż nie był postacią anonimową. Jego dokonania znane były w świecie designu, branży ceramicznej i wzornictwa przemysłowego. W pracy zawodowej był wizjonerem wyprzedzającym swoje czasy. Chętnie pomagał rozwiązywać problemy, wspierał oraz udzielał się charytatywnie. Prywatnie dał się poznać jako niezwykle entuzjastyczny, charyzmatyczny, otwarty na ludzi i pełen pasji człowiek. 

Miał wykształcenie w obszarze rozwoju nowych produktów oraz zarządzania (MBA), wsparte wieloletnim doświadczeniem biznesowym w dziedzinie designu, badań i rozwoju oraz marketingu produktowego. Spełniał się również na niwie naukowej - kształcił nowe pokolenia projektantów, praktyków wzornictwa przemysłowego. Wykładał na ASP w Katowicach oraz studiach Total Design Management Instytutu Wzornictwa Przemysłowego i Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej. Jego wiedza została utrwalona w licznych publikacjach oraz artykułach w prasie branżowej i specjalistycznej.

Do zespołu Ceramiki Paradyż dołączył w 2018 r., gdzie pełnił ostatnio funkcję Członka Zarządu i Dyrektora Generalnego ds. Designu i Strategii Marketingowej. Wcześniej pracował dla firm z różnych branż, nadzorując i odpowiadając za rozwój produktów, począwszy od koncepcji, przez wzornictwo i konstrukcję, aż do produkcji i urynkowienia. Był inicjatorem powstania wielu unikatowych produktów, projektów, a także procesów organizacyjnych, za które był nagradzany zarówno na poziomie krajowym, jak i przez instytucje szczebla europejskiego.

Był człowiekiem nietuzinkowym. Miał niezwykły dar przekazywania umiejętności, zrozumienia rzeczy nieoczywistych, a jako Przełożony był dla swojego zespołu szczerym, wzbudzającym odwagę Przyjacielem. W codziennej pracy stawiał przede wszystkim na ludzi, których traktował jako kluczowy czynnik osiągnięcia zamierzonych celów. Te cechy, w połączeniu z otwartością i pasją w działaniu, otwierało serca i umysły ludzi, których spotykał.  Dzięki Jego pracy, otwartości i ogromnej wiedzy produktowej w Ceramice Paradyż powstał zespół, którego codzienne działania pozwoliły na stworzenie pięknych serii produktów, które przez długi czas będą upiększać ten świat.

Michał Drożdż wniósł ogromny wkład w rozwój i przyszłość Ceramiki Paradyż. Do końca swoich dni poświęcał się pracy. Jego śmierć to ogromna strata zarówno dla naszej organizacji, całej branży, ale przede wszystkim dla nas samych.

Będzie nam Ciebie, Michale, ogromnie brakowało. Na zawsze pozostaniesz w naszych sercach. Spoczywaj w pokoju.

Właściciele i Zarząd Ceramiki Paradyż