Wokół Płytek Ceramicznych
ISSN 1429-9089, e-ISSN 2449-9870

Numer 2/2022 
(Kwiecień - Czerwiec
)

Zapraszamy do lektury kwartalnika „Wokół Płytek Ceramicznych” nr 2/2022, w którym znajdują się m.in. wyniki I edycji konkursu „Perły Ceramiki UE 2022”; wywiad z Filipem Cegłowskim, Group Chief Commercial Officer, Grupa Cerrad; artykuły dotyczące produkcji płytek ceramicznych w I kwartale 2022 r.; eksportu hiszpańskich płytek; zasad doboru kleju do przyklejania płytek ceramicznych; reklamacji odcieni barwy; a także sztuki budowlanej oraz przygotowań do wykonywania prac w łazienkach w ramach cyklu DNA GLAZURNIKA.

 

 

Druga edycja konkursu PERŁY CERAMIKI UE 2020

We wrześniu br. odbyła się druga edycja konkursu PERŁY CERAMIKI UE 2020, do której zgłoszono dużą liczbę kolekcji płytek ceramicznych. Jury nominowało 22 kolekcje do tytułów Perła Ceramiki UE 2020; Perła Ceramiki Dystrybutorów 2020 oraz Perła Ceramiki Projektantów – użytkowników CAD Decor 2020.

Nominowane kolekcje:

KLASA STANDARD

Kategoria: płytki ścienne

SALSTONE – producent Cerrad Sp. z o.o.

TORSTONE -  producent Cerrad Sp. z o.o.

Kategoria: płytki podłogowe

AVIONA - producent Cerrad Sp. z o.o.

GRAPIA - producent Cerrad Sp. z o.o.

LISTRIA - producent Cerrad Sp. z o.o.

Kategoria: płytki na ściany i podłogi

CRAFTLAND – producent Ceramika Paradyż Sp. z o.o.

MOONDUST  - producent Ceramika Paradyż Sp. z o.o.

WILDLAND - producent Ceramika Paradyż Sp. z o.o.

Kategoria: płytki uniwersalne

CERROS - producent Cerrad Sp. z o.o.

MACRO - producent Cerrad Sp. z o.o.

RAPID - producent Cerrad Sp. z o.o.

 

KLASA PREMIUM

Kategoria: płytki ścienne

COMA – producent Grupa Tubądzin

CURIO – producent Grupa Tubądzin

Kategoria: płytki na ściany i podłogi

GRANDUST – producent Ceramika Paradyż Sp. z o.o.

Kategoria: płytki uniwersalne

BLUST – marka Ceramstic

UNIKATO – marka Ceramstic

Kategoria: płytki do zastosowania specjalnego

AVENIDA – marka Nowa Gala

GEOTEC – marka Nowa Gala

TIOGA – marka Nowa Gala

Kategoria: płytki megaformatowe

BIG STONE – marka Ceramstic

HERA – marka Ceramica Limone

TIN – marka MONOLITH (Grupa Tubądzin)

Jury podkreśliło, że wszystkie kolekcje płytek ceramicznych zgłoszone do drugiej edycji konkursu były bardzo dobrej jakości i świetnie wpisywały się w aktualne trendy wzornicze. Do ich zdobienia wykorzystano najnowsze technologie.
W klasie standard największe uznanie jury zdobyły płytki kolekcji WILDLAND produkowane przez Ceramikę Paradyż. Zachwyciły doskonale oddanym charakterem drewna dębowego z wyraźnymi słojami oraz sękami, które wyglądały jak w naturalnych deskach dzięki mikrostrukturze oraz technice wykańczania powierzchni. Dodatkowym atutem, na który zwrócono uwagę była modna obecnie dekoracja z wzorem chevron wchodząca w skład kolekcji. W klasie premium prym wiodła świetnie zaprojektowana, bogata kolekcja megaformatowa BIG STONE marki Ceramstic. Perfekcyjnie odwzorowana natura i charakter różnych kamieni, piękna kolorystyka oraz ładna, błyszcząca powierzchnia wywarła bardzo duże wrażenie na oceniających.
Na początku sierpnia br. zakończyło się głosowanie użytkowników programów CAD Decor i CAD Decor PRO na najpiękniejszą ich zdaniem kolekcję płytek ceramicznych. Wybierali ją spośród nominowanych w pierwszej edycji tegorocznego konkursu. Najwięcej głosów i tytuł Perła Ceramiki Projektantów – użytkowników CAD Decor 2020 zdobyła kolekcja GRANDEROCA marki Ceramstic.
Organizatorzy konkursu – redakcja kwartalnika „Wokół Płytek Ceramicznych” i firma
CAD Projekt K&A zapraszają polskich i zagranicznych producentów płytek ceramicznych do udziału w trzeciej, ostatniej edycji konkursu PERŁY CERAMIKI UE 2020. Szczegółowe informacje na temat konkursu są na www.plytkiceramiczne.info.pl oraz w redakcji tel. 22 826 20 27, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..