Wokół Płytek Ceramicznych
ISSN 1429-9089, e-ISSN 2449-9870

Numer 2/2022 
(Kwiecień - Czerwiec
)

Zapraszamy do lektury kwartalnika „Wokół Płytek Ceramicznych” nr 2/2022, w którym znajdują się m.in. wyniki I edycji konkursu „Perły Ceramiki UE 2022”; wywiad z Filipem Cegłowskim, Group Chief Commercial Officer, Grupa Cerrad; artykuły dotyczące produkcji płytek ceramicznych w I kwartale 2022 r.; eksportu hiszpańskich płytek; zasad doboru kleju do przyklejania płytek ceramicznych; reklamacji odcieni barwy; a także sztuki budowlanej oraz przygotowań do wykonywania prac w łazienkach w ramach cyklu DNA GLAZURNIKA.

 

 

Hiszpańska branża płytek ceramicznych wraca do normalnej działalności produkcyjnej

Jak w komunikacie podaje ASCER (Stowarzyszenie Hiszpańskich Producentów Płytek Ceramicznych) w Hiszpanii wszystkie firmy branży ceramicznych płytek ceramicznych wznowiły normalną produkcję. Od 10 kwietnia 2020 r. fabryki stopniowo ją uruchamiały po zaprzestaniu jej, zgodnie z ograniczeniami ustanowionymi przez rząd hiszpański w celu uniknięcia rozprzestrzeniania się Covid-19.

Jednak nawet w tym okresie hiszpańscy producenci płytek ceramicznych nadal realizowali wiele zamówień klientów i wysyłali płytki na eksport. Obecnie w  firmach wprowadzono środki bezpieczeństwa i restrykcyjne kontrole w celu ochrony zdrowia pracowników (zgodnie z dokumentem ratyfikowanym przez ASCER i główne organizacje związkowe). Jak zapewniono w komunikacie ASCER, nie wpłynie to na jakość obsługi klientów realizację zamówień.