Wokół Płytek Ceramicznych
ISSN 1429-9089, e-ISSN 2449-9870

Numer 2/2021 
(Kwiecień-Czerwiec
)

Zapraszamy do lektury nr 2/2021 kwartalnika "Wokół Płytek Ceramicznych", w którym znajdziecie Państwo m.in. prezentację pięknych kolekcji płytek ceramicznych nominowanych w konkursie PERŁY CERAMIKI UE 2021, artykuł o produkcji płytek ceramicznych i zapraw murarskich w I kwartale 2021 r., także o stosowaniu płytek pogrubionych i ich cięciu oraz wiele innych. Życzymy ciekawej lektury!  

 

 

Włoscy producenci płytek stopniowo ponownie uruchamiają produkcję

Jak podaje Ceramic - world web począwszy od  27 kwietnia br. włoscy producenci płytek ceramicznych mogli ponownie uruchomić piece po pięciotygodniowym przestoju. Zgodnie ze stanowiskiem Ministrów ds. Rozwoju Gospodarczego, Zdrowia, Infrastruktury i Transportu, wszystkie przedsiębiorstwa zorientowane na eksport były uprawnione do wznowienia produkcji po powiadomieniu Prefekta prowincji.

Oznacza to nie tylko producentów płytek, ale także dostawców maszyn i urządzeń, surowców i komponentów do ich produkcji, w tym szkliw i tuszy ceramicznych.W przypadku firm z Sassuolo ponowne uruchomienie produkcji mogło nastąpić na tydzień przed 4 maja br., tj. datą ustaloną przez rząd włoski stopniowego zmniejszania ograniczeń (faza 2).

W rzeczywistości nie wszystkie firmy ceramiczne w regionie Sassuolo ponownie skorzystały z możliwości otwarcia firm 27 kwietnia i wolały poczekać do 4 maja. Wśród firm, które już w kwietniu uruchomiły ponownie  piece, znajdują się największe grupy branży płytek ceramicznych, w tym m.in. Concorde Group, Florim, Marazzi, Iris, Panariagroup, Rondine i Italgraniti.

Powrót do produkcji na pełną skalę będzie odbywał się stopniowo, zgodnie z potrzebami każdej firmy. Jest to jednak przynajmniej krok naprzód, który pozwoli im  nadążyć za zagranicznymi konkurentami, którzy byli w stanie kontynuować działalność w ostatnich tygodniach lub którzy mieli znacznie krótszy  przestój.