Wokół Płytek Ceramicznych
ISSN 1429-9089, e-ISSN 2449-9870

Numer 1/2024 
(Styczeń - Marzec
)

Zapraszamy do lektury kwartalnika „Wokół Płytek Ceramicznych” nr 1/2024, w którym znajdują się m.in. relacja z Gali Laureatów konkursu „Perły Ceramiki UE 2023”; wypowiedzi przedstawicieli producentów, importerów i dystrybutorów płytek ceramicznych podsumowujących wyniki poprzedniego roku, a także artykuły omawiające wyniki rynku płytek w 2023 r.; wywiady : z Romanem Blazickiem- Prezesem Europejskiej Federacji Producentów Płytek Ceramicznych , z Mario Lenzu – Dyrektorem Sprzedaży spółki Colorobbia Polska a także z Barbarą Węgrzyn, współzałożycielką Akademii Dobrego Projektu . W numerze Czytelnicy znajdą także omówienie zagadnień dotyczących gruntowania podłoża pod płytki a także układania płytek na tynkach gipsowych.

 

 

Trwa „Konkurs dla architektów i projektantów wnętrz – użytkowników programu CAD Decor 2019”

„Konkurs dla architektów i projektantów wnętrz – użytkowników programu CAD Decor 2019” organizowany jest przez redakcję kwartalnika „Wokół Płytek Ceramicznych” i firmę CAD Projekt K&A od 2012 r.

Składa się z dwóch etapów. Pierwszy zakończył się w grudniu zeszłego roku. Polega na wyborze trzech kolekcji płytek ceramicznych w trzech równorzędnych głosowaniach, którym nadano tytuły – Perła Ceramiki Projektantów – użytkowników CAD Decor 2019. Zwycięskie kolekcje to: FRATTO – marki AG HomeHIKA marki Cersanit oraz LOVE YOU NAVY marki Opoczno. Za każdym razem kolekcje wybierane były spośród nominowanych płytek w konkursie PERŁY CERAMIKI UE 2019 przez jury złożonego z osób zawodowo związanych z wzornictwem przemysłowym, architekturą i projektowaniem wnętrz oraz przedstawicieli redakcji „Wokół Płytek Ceramicznych”.

Drugi etap konkursu, dedykowany jest użytkownikom programów CAD Decor, CAD Decor PRO, CAD Kuchnie z Modułem Projektowania Płytek oraz NETDecor.

Na przesłanie projektów jest czas do 10.02.2020 r. Tegoroczne zadanie konkursowe to tzw. Couple Hause, czyli koncepcja nowoczesnego mieszkania dla pary o całkowitym metrażu ~118 m2. Wnętrze ma wyjątkowy charakter. Kiedyś była to fabryka papieru, stąd ogromne okna we wnętrzu i nietypowa antresola. Zgodnie z Regulaminem konkursu, dostępnym na stronie konkursowej, każdy uczestnik może wysłać do trzech różnych projektów wnętrz. Jury będzie oceniać każdy projekt indywidualnie. W każdym konkursowym projekcie musi zostać użyta przynajmniej jedna kolekcja płytek nagrodzonych w konkursie PERŁY CERAMIKI UE 2019. Wszystkie te kolekcje znajdują się bazie „Perły Ceramiki UE 2019”. Niżej udostępniona jest również wstępna dokumentacja i rzuty wnętrza konkursowego.

Dokumentacja – Dom dla dwojga

Rzuty konkursowe

Przesłanie projektu do konkursu możliwe jest tylko i wyłącznie przez stronę konkursową:
konkurs.plytkiceramiczne.info.pl/twoj-projekt/
Do konkursu dopuszczone zostaną tylko te prace, które spełnią wskazane na stronie wymagania.

Nagrody:

  • nagroda główna: 4000 zł oraz bon o wartości 2500 zł do wykorzystania na zakup dowolnej aplikacji lub usług w CAD Projekt K&A
  • nagroda druga: 2000 zł oraz dwudniowe szkolenie z obsługi narzędzi CAD Projekt K&A
  • nagroda trzecia: 1000 zł oraz jednodniowe szkolenie z obsługi narzędzi CAD Projekt K&A

Każda edycja konkursu kończy się uroczystym podsumowaniem i zaprezentowaniem konkursowych projektów podczas Gali Laureatów konkursu PERŁY CERAMIKI UE. Gala organizowana jest zawsze na początku kolejnego roku (tuż po zakończeniu konkursu).