Wokół Płytek Ceramicznych
ISSN 1429-9089, e-ISSN 2449-9870

Numer 1/2024 
(Styczeń - Marzec
)

Zapraszamy do lektury kwartalnika „Wokół Płytek Ceramicznych” nr 1/2024, w którym znajdują się m.in. relacja z Gali Laureatów konkursu „Perły Ceramiki UE 2023”; wypowiedzi przedstawicieli producentów, importerów i dystrybutorów płytek ceramicznych podsumowujących wyniki poprzedniego roku, a także artykuły omawiające wyniki rynku płytek w 2023 r.; wywiady : z Romanem Blazickiem- Prezesem Europejskiej Federacji Producentów Płytek Ceramicznych , z Mario Lenzu – Dyrektorem Sprzedaży spółki Colorobbia Polska a także z Barbarą Węgrzyn, współzałożycielką Akademii Dobrego Projektu . W numerze Czytelnicy znajdą także omówienie zagadnień dotyczących gruntowania podłoża pod płytki a także układania płytek na tynkach gipsowych.

 

 

Nowa kolekcja LUCID Macieja Zienia dla Ceramiki Tubądzin

Na Targach Cersaie 2019 w Bolonii premierę miały cztery kolekcje w formacie

33 x 90 cm zaprojektowane przez Macieja Zienia dla Ceramiki Tubądzin. Jedną z nich jest kolekcja LUCID utrzymana w gamie kolorystycznej rozciągającej się między bielą a czernią.

W skład kolekcji wchodzą: lustrzane płytki o błyszczącym wykończeniu składające się z tysiąca drobnych „kryształków”; biała płytka LUCID w formacie 33 x 90 cm (159,90 zł za m2), która pięknie komponuje się z mozaiką ścienną LUCID Pearl 26,9 x 23,0 cm (99,88 zł/szt.) przypominającą złożone z trójkątów diamenty o jednym boku matowym, a drugim lustrzanym. Jest ona niezwykle dekoracyjnym elementem, który można wykorzystać dowolnie – jako mocny, punktowy akcent lub wypełniając nim całą ścianę i powiększając optycznie pomieszczenie. Kolekcja LUCID to także dwie czarne mozaiki ścienne: LUCID Square Black (299,87 zł/szt., format 29,8 x 29,8 cm) i LUCID Black (299,87 zł/szt., format 20,5 x 18,6 cm). Pierwsza z nich składa się z 9 czarnych kwadratów, o drobnoziarnistej strukturze, każdy z nich otoczony lustrzaną, połyskującą ramą, z mocno zarysowanymi krawędziami. Druga z mozaik, o kształcie sześciokąta, to niezwykle oryginalny wzór naprzemiennie wklęsłych i wypukłych trójkątów, które na ścianie dają pogłębiony efekt trójwymiarowości.

Mozaiki te można było tez podziwiać podczas targów Warsaw Home 2019. Przez postawienie na biel i czerń oraz paletę barw między nimi projektant uzyskał efekt odważnej elegancji. Płytki z kolekcji LUCID świetnie łączą się z płytką gresową Black Pulpis na posadzce, również kreacji Macieja Zienia (60 x 60 cm).