Wokół Płytek Ceramicznych
ISSN 1429-9089, e-ISSN 2449-9870

Numer 3/2022 
(Lipiec-wrzesień
)

Zapraszamy do lektury kwartalnika „Wokół Płytek Ceramicznych” nr 3/2022, w którym znajdują się m.in. wyniki II edycji konkursu „Perły Ceramiki UE 2022”; ocena polskiego rynku płytek ceramicznych według producentów i dystrybutorów; opis sytuacji branży płytek ceramicznych w Hiszpanii – wywiad z Alberto Echavarria, sekretarzem generalnym ASCER – Stowarzyszenia Hiszpańskich Producentów Płytek Ceramicznych; artykuły dotyczące ekspozycji płytek ceramicznych w nowym sklepie OBI; warunków technicznych wykonania i odbioru robót glazurniczych oraz wskazówek, gdzie można je znaleźć i jak z nich korzystać; a także wszystko o jastrychach anhydrytowych w ramach cyklu DNA GLAZURNIKA.

 

 

Kolekcja FRATTO „Perłą Ceramiki Projektantów-użytkowników CAD Decor 2019”

W pierwszym głosowaniu na najpiękniejszą kolekcję płytek ceramicznych projektanci i architekci wybrali kolekcję FRATTO  – marki AG Home, która zdobyła najwięcej głosów i uzyskała tytuł „Perła Ceramiki Projektantów – użytkowników CAD Decor 2019”. Użytkownicy programów CAD Decor, CAD Decor PRO oraz CAD Kuchnie z Modułem do Projektowania Płytek mogli oddawać głosy na 1 z 8 kolekcji płytek ceramicznych nominowanych w I edycji konkursu PERŁY CERAMIKI UE 2019. 

Kolekcja FRATTO marki AG Home to gres inspirowany betonem o powierzchni gładkiej, matowej. Płytki występują w 4 wersjach kolorystycznych: bianco, grafit, greige i grys. Można je stosować na podłogach i ścianach, wewnątrz oraz na zewnątrz budynków.

Wszystkie kolekcje nominowane w  I edycji konkursu PERŁY CERAMIKI UE 2019  można obejrzeć na stronie internetowej kwartalnika „Wokół Płytek Ceramicznych”, bądź pobrać specjalną bazę płytek PC UE 2019 – I głosowanie ze strony firmy CAD Projekt K&A. Kolekcje zostały też zaprezentowane w numerze 2/2019 kwartalnika „Wokół Płytek Ceramicznych”.

Przypominamy, że głosowanie na najpiękniejsze płytki odbyło się w ramach Konkursu dla architektów i projektantów wnętrz – użytkowników CAD Decor i CAD Decor PRO, który jest częścią konkursu PERŁY CERAMIKI UE 2019. Konkurs ten składa się z dwóch części. W pierwszej, architekci wybierają najbardziej atrakcyjną ich zdaniem kolekcję płytek ceramicznych, nominowaną w poszczególnych edycjach konkursu PERŁY CERAMIKIM UE 2019. Druga część konkursu odbędzie się na przełomie grudnia 2019 r. i stycznia 2020 r. Uczestnicy będą mieli za zadanie wykonanie projektu z zastosowaniem przynajmniej jednej kolekcji płytek ceramicznych nagrodzonych w konkursie PERŁY CERAMIKI UE 2019  tytułem „Perła Ceramiki UE 2019”, „Perła Ceramiki Dystrybutorów 2019” lub „Perła Ceramiki Projektantów – użytkowników CAD Decor 2019”. Organizatorzy konkursu przygotowali atrakcyjne nagrody.

Dziękujemy wszystkim za oddane głosy i zapraszamy do udziału w kolejnych głosowaniach.