Wokół Płytek Ceramicznych
ISSN 1429-9089, e-ISSN 2449-9870

Numer 2/2023 
(Kwiecień - Czerwiec
)

Zapraszamy do lektury kwartalnika „Wokół Płytek Ceramicznych” nr 2/2023, w którym znajdują się m.in. wyniki I edycji konkursu „Perły Ceramiki UE 2023”; dane dotyczące produkcji i sprzedaży płytek ceramicznych w I kw. br. w Polsce; ocena wpływu e-commerce na sprzedaż płytek na naszym rynku; ilość i wartość eksportu hiszpańskich producentów płytek ceramicznych w ub.r. i w I kw. br.; rodzaje i podział klejów do płytek; a także artykuły dotyczące elewacji wentylowanych z okładzinami ceramicznymi oraz klejenia płytek do podłoża na elewacji.

 

 

Wyniki I edycji konkursu PERŁY CERAMIKI UE 2019

Pod koniec maja br. odbyło się posiedzenie jury pierwszej edycji konkursu PERŁY CERAMIKI UE 2019, podczas którego nominowano kolekcje płytek ceramicznych do tytułów: Perła Ceramiki UE 2019; Perła Ceramiki Dystrybutorów 2019 i Perła Ceramiki Projektantów – użytkowników CAD Decor 2019.

Organizatorem konkursu PERŁY CERAMIKI UE 2019 jest redakcja kwartalnika „Wokół Płytek Ceramicznych”, a honorowy patronat nad przedsięwzięciem objęło Stowarzyszenia Architektów Polskich. Pierwszy raz konkurs został zorganizowany w 2004 r. i od początku jego celem jest promowanie płytek ceramicznych wyróżniających się na polskim rynku, pięknym i ciekawym wzornictwem oraz jakością.

Z kolekcji zgłoszonych do pierwszej edycji konkursu PERŁY CERAMIKI UE 2019 jury w składzie: Magdalena Kaliszuk-Barańska, architekt wnętrz, Sekcja Architektury Wnętrz Związku Polskich Artystów Plastyków (przewodnicząca); Paweł Balcerzak, projektant, Wydział Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, Członek Zarządu Stowarzyszenia Projektantów Form Przemysłowych; Jerzy Grochulski, architekt, Pierwszy Wiceprezes SARP, Prodziekan Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej; Krystyna Wiśniewska, redaktor naczelna oraz Danuta Kostrzewska – Matynia, zastępca redaktora naczelnego kwartalnika „Wokół Płytek Ceramicznych” przyznało 8 nominacji do drugiego etapu konkursu. Są to kolekcje:

KLASA STANDARD

Kategoria: płytki uniwersalne

FRATTO – marka AG Home

KATANIAmarka Limone Ceramica

 

KLASA PREMIUM

Kategoria: płytki na ściany i podłogi

ELLESMERE - marka Absolut Ceramics (Hiszpania)

GUINEA SAMOA – marka Absolut Ceramics (Hiszpania)

 

Kategoria: płytki do zastosowania specjalnego

MOZAIKA SHIELD – producent Raw Decor

STARK 3.0 – producent Stargres

 

Kategoria: płytki megaformatowe

CIELO E TERRA – marka MONOLITH (Grupa Tubądzin)

GRAND BEAUTY – producent Grupa Tubądzin

 

Nominowane kolekcje w konkursie PERŁY CERAMIKI UE 2019 są oznaczone w salonach sprzedaży specjalną nalepką: Wyrób nominowany w konkursie PERŁY CERAMIKI UE 2019.

SZUKAJCIE PŁYTEK Z TYM ZNAKIEM!

 Zobacz galerię