Wokół Płytek Ceramicznych
ISSN 1429-9089, e-ISSN 2449-9870

Numer 2/2023 
(Kwiecień - Czerwiec
)

Zapraszamy do lektury kwartalnika „Wokół Płytek Ceramicznych” nr 2/2023, w którym znajdują się m.in. wyniki I edycji konkursu „Perły Ceramiki UE 2023”; dane dotyczące produkcji i sprzedaży płytek ceramicznych w I kw. br. w Polsce; ocena wpływu e-commerce na sprzedaż płytek na naszym rynku; ilość i wartość eksportu hiszpańskich producentów płytek ceramicznych w ub.r. i w I kw. br.; rodzaje i podział klejów do płytek; a także artykuły dotyczące elewacji wentylowanych z okładzinami ceramicznymi oraz klejenia płytek do podłoża na elewacji.

 

 

Festiwal Płytki Ceramicznej w Opocznie

Jeszcze tylko nieco ponad miesiąc do „Festiwalu Płytki Ceramicznej”, który organizowany jest w ramach projektu „Opoczyńska Płytka Promuje Łódzkie”. Bez wątpienia będzie to jedno z ważniejszych wakacyjnych wydarzeń jakie odbędzie się w Opocznie. Stąd wiele koncertów i atrakcji skierowanych m.in. do młodzieży. W tym koncert Natalii Nykiel oraz Szymona Wydry z Zespołem Carpe Diem. Będzie też Radio ZET z mobilnym studiem ZET Cafe. Nie może być inaczej - zapowiada się dobra zabawa!
W piątek, 10 sierpnia br. w pierwszym dniu „Festiwalu Płytki Ceramicznej” zaplanowano wiele przedsięwzięć i atrakcji dla wszystkich. O godz. 12.00 w Miejskim Domu Kultury w Opocznie odbędzie się konferencja oraz wystawa zdjęć: „Opoczyńskie Dziedzictwo Ceramiczne”, a na pasażu przy ul. Biernackiego o 11.00 rozpocznie się jarmark ceramiczny. Będzie też strefa interaktywna i liczne konkursy.

Po południu oficjalne rozpoczęcie „Festiwalu” i przywitanie gości, a później trzy niezwykłe koncerty

17.30 - Zespołu „Sufler”,
19.30 - Zespołu „Roxanne”,
21.30 - gwiazdy wieczoru Szymona Wydry & Carpe Diem.
Zakończenie imprezy o godz. 23.00.

Moc atrakcji czeka na wszystkich w sobotę, 11 sierpnia. „Festiwal Płytki Ceramicznej” zapowiada się niezwykle interesująco pod względem organizowanych przedsięwzięć.
Od 11.00 przy ul. Biernackiego strefa wystawców i jarmark ceramiczny wraz ze strefą interaktywną i licznymi konkursami.
Z kolei przed Miejskim Domem Kultury od godziny 11.00 czekać będzie mobilne studio ZET Cafe z mnóstwem atrakcji, pyszną darmową kawą i radiowym programem Agnieszki Kołodziejskiej NA ŻYWO. Ponadto prawdziwe muzyczne wydarzenia.

Od 17.30 na plenerowej scenie odbędzie się koncert Studia Piosenki MDK „TON”. Zaraz po nim kolejne muzyczne emocje zagwarantuje zespół „Plan B”, który zagra dla opoczyńskiej publiczności od 19.30. O godzinie 21.00 na scenie pojawi się gwiazda wieczoru - Natalia Nykiel.

Na tym jednak nie koniec. O 22.15 planowany jest pokaz wypału. Impreza zakończy się o 23.00.
W niedzielę, 12 sierpnia, ostatni dzień „Festiwalu Płytki Ceramicznej”. Przez cały dzień przy opoczyńskim MDK odbywać się będą liczne wydarzenia. Od 11.00 mała scena i występy lokalnych artystów. Dodatkowo jarmark ceramiczny i strefa wystawców. Będzie też strefa interaktywna, liczne konkursy i zajęcia manualne - a wszystko to do godz. 20.00.