Wokół Płytek Ceramicznych
ISSN 1429-9089, e-ISSN 2449-9870

Numer 3/2023 
(Lipiec - Wrzesień
)

Zapraszamy do lektury kwartalnika „Wokół Płytek Ceramicznych” nr 3/2023, w którym znajdują się m.in. wyniki II edycji konkursu „Perły Ceramiki UE 2023”; dane dotyczące produkcji i sprzedaży płytek ceramicznych w I półroczu br. w Polsce; ocena wpływu importu płytek ceramicznych z Indii na polski rynek; opis nowości w technice dekoracji płytek; wyniki kontroli płytek ceramicznych prowadzone przez organy nadzoru budowlanego; a także artykuły o montażu okładzin oraz o środkach do gruntowania podłoża pod okładziny pod płytki ceramiczne.

 

 

Nowe kolekcje Paradyża w wielkim formacie inspirowane drewnem

Ceramika Paradyż wprowadza na rynek trzy nowe kolekcje płytek ceramicznych: Tammi, Roble i Aveiro inspirowane strukturą drewna oraz formatem klasycznej deski. Kolekcje te świetnie sprawdzą się w przypadku ogrzewania podłogowego, ponieważ mają wysoki współczynnik przewodzenia ciepła. Poza tym są odporne na ścieranie i łatwe w utrzymaniu w czystości. 

 

Kolekcja płytek Tammi ma wzór surowego fińskiego dębu. Jej naturalna kolorystyka (brown, naturale, grys, bianco) i delikatny deseń nadajdzą wnętrzu skandynawskiego klimatu. Kolekcja Roble nawiązuje wzornictwem do surowego drewna w ciepłej tonacji (brown, naturale, ochra, beige). Szczegółowe odwzorowanie jego rysunku na powierzchni płytki ociepla pomieszczenie niezależnie od stylu, w jakim zostało urządzone. Prostotę, elegancję i wzór klasycznych desek w pełni oddaje kolekcja Aveiro. Powierzchnia płytek imituje słoje charakterystyczne dla wiekowego drewna, kolory kolekcji to beige i brown.

Tammi, Roble i Aveiro to zupełnie nowy format płytek w ofercie producenta, wpisujący się w aktualne trendy. Zostały wyprodukowane z wykorzystaniem technologii Continua+, która umożliwia tworzenie wielkoformatowych płytek ceramicznych w szerokim zakresie formatów, zróżnicowanych pod względem powierzchni i o wyższych parametrach użytkowych, nieosiągalnych przy tradycyjnych produktach. Płytki bazowe Tammi, Roble i Aveiro występują w trzech formatach: 19,4 x 90 cm, 19,4 x 120 cm oraz 29,4 x 180 cm. Elementami uzupełniającymi wchodzącymi w ich skład są cokoły oraz stopnice.

 

Zobacz galerię

 Kolekcja Roble - producent Grupa Paradyż

 Kolekcja Tammi - producent Grupa Paradyż

 Kolekcja Aveiro - producent Grupa Paradyż