ISSN 1429-9089, e-ISSN 2449-9870

Numer 1/2021 
(Styczeń-Marzec
)

Zapraszamy do lektury nr 1/2021 kwartalnika "Wokół Płytek Ceramicznych", w którym znajdziecie Państwo m.in. relację z wręczania nagród laureatom konkursu PERŁY CERAMIKI UE 2020, artykuł o produkcji płytek ceramicznych i zapraw murarskich w 2020 r., ocenę 2020 r. przez producentów, importerów i dystrybutorów oraz wiele innych. Życzymy ciekawej lektury! 

 

Pierwsze nominacje w konkursie PERŁY CERAMIKI UE 2017

Już po raz czternasty wybierane są najpiękniejsze na polskim rynku kolekcje płytek ceramicznych, wyróżniające się niebanalnym wzornictwem, kolorystyką oraz jakością. Organizowany od 2004 r. przez redakcję kwartalnika „Wokół Płytek Ceramicznych” konkurs PERŁY CERAMIKI UE jest ważnym wydarzeniem dla branży. Przyznawane tytuły i nagrody są dla producentów świetną weryfikacją wprowadzanych na rynek kolekcji, zaś dla klientów – cenną rekomendacją, że wybierają płytki ceramiczne wyróżniające się jakością i produkowane zgodnie z trendami światowymi (zarówno pod względem technologii, jak i wzornictwa).

Tegoroczny konkurs PERŁY CERAMIKI UE 2017 składa się tradycyjnie z dwóch etapów. W I etapie jury, w skład którego wchodzą osoby zawodowo związane z wzornictwem przemysłowym, architekturą i projektowaniem wnętrz oraz przedstawiciele redakcji, przyznaje nominacje w trzech równorzędnych edycjach. Natomiast w II etapie wyróżniające się kolekcje nagrodzone zostaną tytułem Perła Ceramiki UE 2017 oraz Perła Ceramiki Dystrybutorów 2017, który przyzna Jury Dystrybutorów, składające się z przedstawicieli liczących się na rynku firm dystrybuujących płytki ceramiczne. Specjalną nagrodę - Wielką Perłę Ceramiki UE 2017 otrzyma ponadto producent, którego kolekcje płytek ceramicznych zdobędą we wszystkich edycjach najwięcej nominacji i tytułów.
W ramach PEREŁ CERAMIKI UE 2017 odbędzie się także specjalny konkurs dla architektów i projektantów wnętrz - użytkowników programów CAD Decor, organizowany wspólnie przez redakcję kwartalnika „Wokół Płytek Ceramicznych” i firmę CAD Projekt K&A. Jego uczestnicy w drodze głosowania najpierw przyznają tytuły Perła Ceramiki Projektantów – użytkowników CAD Decor 2017. Później będą mieli za zadanie przygotować projekt z zastosowaniem przynajmniej jednej kolekcji płytek nagrodzonej tytułem: Perła Ceramiki UE 2017, Perła Ceramiki Dystrybutorów 2017 bądź Perła Ceramiki Projektantów – użytkowników CAD Decor 2017. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.
Wyróżnione w konkursie PERŁY CERAMIKI UE 2017 płytki prezentowane w salonach sprzedaży są oznaczone specjalnymi nalepkami: Wyrób nominowany do tytułu Perła Ceramiki UE 2017 oraz Kolekcja nagrodzona tytułem Perła Ceramiki UE 2017, Kolekcja nagrodzona tytułem Perła Ceramiki Dystrybutorów 2017 i Kolekcja nagrodzona tytułem Perła Ceramiki Projektantów – użytkowników CAD Decor 2017.
Spośród kolekcji płytek ceramicznych zgłoszonych do I edycji konkursu, jury przyznało 10 nominacji do tytułu Perła Ceramiki UE 2017, Perła Ceramiki Dystrybutorów 2017 oraz Perła Ceramiki Projektantów – użytkowników CAD Decor 2017.

KLASA STANDARD:
kategoria - płytki na ściany i podłogi:
- STARDUST – producent Cortina International Group
- GALACTIC  – marka Ceramstic
kategoria – płytki uniwersalne:
- CAMBIA – producent Cerrad Sp. z o.o.
- EARTH – marka Ceramstic
kategoria – płytki do zastosowania specjalnego:
- FOGGIA - producent Cerrad Sp. z o.o.
- PIATTO - producent Cerrad Sp. z o.o.


KLASA PREMIUM:
kategoria – płytki ścienne:
- ELIA – producent Grupa Paradyż
- MARGARITA - producent Grupa Paradyż
- ZANZIBAR – marka Azario
kategoria – płytki podłogowe:
- WOOD – producent Grupa Tubądzin (marka Korzilius)

 

Regulamin i szczegóły konkursu PERŁY CERAMIKI UE 2017 >>

 

GALERIA KOLEKCJI

 

Kolekcja Cambia producent Cerrad sp. z o.o

Kolekcja Cambia producent Cerrad Sp. z o.o 

 

Kolekcja Earth marki Ceramstic

 Kolekcja Earth marki Ceramstic

 

Kolekcja Elia producent grupa Paradyż

Kolekcja Elia producent Grupa Paradyż 

 

Kolekcja Foggia producent Cerrad sp. z o.o

 Kolekcja Foggia producent Cerrad Sp. z o.o.

 

Kolekcja Galactic marki Ceramstic

 Kolekcja Galactic marki Ceramstic

 

Kolekcja Margarita producent grupa Paradyż

 Kolekcja Margarita producent Grupa Paradyż 

 

Kolekcja Piatto producent Cerrad

 Kolekcja Piatto producent Cerrad Sp. z o.o.

 

Kolekcja Zanzibar marka Azario

 Kolekcja Zanzibar marka Azario

 

Kolekcja STARDUST producent Cortina International Group

Kolekcja STARDUST producent Cortina International Group

 

Kolekcja Wood producent Grupa Tubądzin