ISSN 1429-9089, e-ISSN 2449-9870

Numer 1/2021 
(Styczeń-Marzec
)

Zapraszamy do lektury nr 1/2021 kwartalnika "Wokół Płytek Ceramicznych", w którym znajdziecie Państwo m.in. relację z wręczania nagród laureatom konkursu PERŁY CERAMIKI UE 2020, artykuł o produkcji płytek ceramicznych i zapraw murarskich w 2020 r., ocenę 2020 r. przez producentów, importerów i dystrybutorów oraz wiele innych. Życzymy ciekawej lektury! 

 

Wezwanie do zapisywania się na sprzedaż akcji spółki Polcolorit S.A.

Polcolorit może zostać wycofany z warszawskiej giełdy. Inwestor płaci 5,8 zł za akcję. Wezwanie do zapisywania się na sprzedaż akcji spółki Polcolorit S.A. ogłoszone zostało 13 lutego br. przez spółkę Unilin Poland należącą do Grupy Mohawk, która jest właścicielem m.in. Grupy  Marazzi. Umowa inwestycyjna zawarta z większością akcjonariuszy Polcoloritu zobowiązuje ich do sprzedaży 79,79% akcji spółki (ponad 13,6 mln).

Unilin Poland oferuje za każdą akcję Polcoloritu znacznie więcej niż średnie kursy giełdowe spółki z ostatnich kilku miesięcy. Zapisy w wezwaniu rozpoczną się 8 marca br. Termin ich zakończenia zaplanowano na 19 kwietnia br. Przewidywana data transakcji nabycia to 21 kwietnia br., a dzień rozliczenia w KDPW wyznaczono wstępnie na 25 kwietnia br.
Unilin Poland ogłosiła wezwanie do zapisywania się na sprzedaż wszystkich akcji Polcoloritu. Zobowiązała się je nabyć pod warunkiem, że 100% papierów zostanie objętych zapisami. Z drugiej strony wzywający zastrzega sobie prawo do zrzeczenia się z realizacji tego zobowiązania. Nawet jeśli Unilin Poland zdecyduje się nabyć tylko część akcji, to nie wyklucza wycofania Polcoloritu z obrotu na GPW. Jeżeli nabędzie co najmniej 90% akcji, wówczas nie wyklucza przymusowego wykupu akcjonariuszy mniejszościowych.