Wokół Płytek Ceramicznych
ISSN 1429-9089, e-ISSN 2449-9870

Numer 3/2021 
(Lipiec - Wrzesień
)

Zapraszamy do lektury nr 3/2021 kwartalnika "Wokół Płytek Ceramicznych". Znajdziecie w nim Państwo prezentacje kolekcji nominowanych w II edycji konkursu PERŁY CERAMIKI UE 2021, artykuł o rynku płytek w I półroczu 2021 r., a także przeczytacie o zasadach układania płytek wielkoformatowych. Życzymy ciekawej lektury!  

 

 

Międzynarodowe Targi Aqua-Therm zadebiutują w Polsce

16 - 18 września 2015 r. odbędą się w Warszawie Międzynarodowe Targi Systemów Grzewczych, Wentylacji, Klimatyzacji, Systemów Wodnych, Sanitarnych i Basenów − Aqua-Therm Warsaw. To pierwsza w Polsce edycja jednego z najważniejszych na świecie spotkań profesjonalistów branży HVAC (Heating, Ventilation, Air Conditioning), instalacji sanitarnych i basenów − o ponad dwudziestoletniej tradycji.
Pierwsza polska edycja Aqua-Therm Warsaw odbędzie się w warszawskim Centrum Expo XXI, równolegle z największymi w regionie targami budowlano-wnętrzarskimi Warsaw Build 2015. Wydarzenie skierowane jest do instalatorów, architektów, deweloperów, inżynierów, specjalistów chłodnictwa, klimatyzacji i ogrzewania, a także dystrybutorów.

Podczas wrześniowych spotkań, wystawcy z kraju i zagranicy zaprezentują nowości produktowe i technologiczne, a także nadchodzące trendy w zakresie: rozwiązań wodno-kanalizacyjnych, saun i basenów, technologii grzewczo-chłodniczych; wewnętrznych instalacji sanitarnych. Udział w wydarzeniu zapowiedziały firmy z Polski, Włoch, Turcji, Chin, Litwy oraz Ukrainy, oferujące najnowsze produkty, takie jak wodomierze, sauny, systemy irygacyjne, części hydrauliczne; piece grzewcze, kotły czy bojlery, a także komponenty do klimatyzacji i wentylacji. Innowacyjne rozwiązania przedstawi m.in. litewska Stropouva - producent pierwszego na polskim rynku kotła stałopalnego o bardzo wysokiej sprawności, czy turecki Dizayn - właściciel ponad stu patentów w dziedzinie technologii sanitarnych.
 Targom Aqua-Therm Warsaw towarzyszyć będzie bogaty program merytoryczny i dyskusje na temat najistotniejszych zagadnień branżowych. Jednym z najważniejszych wydarzeń będzie XIII Kongres INSTALEXPO, poświęcony najnowszym technologiom i kierunkom rozwoju rynku instalacji w Polsce. Konferencja, organizowana 17 września 2015 r. przez Polską Korporację Techniki Sanitarnej Grzewczej Gazowej i Klimatyzacji, przewiduje panele dyskusyjne z udziałem ekspertów i gości, a także uroczyste rozstrzygnięcie konkursu o statuetkę „Złotego Instalatora” dla najlepszych wyrobów w polskiej branży instalacyjnej.
Miejsce Targów:  Warszawskie Centrum EXPO XXI ul. Ignacego Prądzyńskiego 12/14 01-222 Warszawa
Godziny otwarcia:  16 września 2015, godz. 10:00-16:30 (spotkania profesjonalistów)
                                    17 września 2015, godz. 10:00-16:30 (spotkania profesjonalistów)
                                    18 września godz. 2015 10:00-15:00 (dzień otwarty)
Więcej informacji na stronie ww.aquatherm-warsaw.com

 Równolegle z targami Aqua-Therm Warsaw w warszawskim Centrum EXPO XXI odbywać się będą Międzynarodowe Targi Budowlane i Wnętrzarskie Warsaw Build 2015, skupiające profesjonalistów z branży budowlanej. Wstęp na oba wydarzenia oraz spotkania towarzyszące jest bezpłatny po wcześniejszej rejestracji na stronach ww.aquatherm-warsaw.com i www.warsawbuild.pl
 Organizatorem Międzynarodowych Targów Aqua-Therm Warsaw 2015 jest Lentewenc Sp. z o.o., będąca częścią brytyjskiej ITE Group, która od ponad 20 lat specjalizuje się w organizacji targów i konferencji w kluczowych sektorach przemysłu, organizując m.in. największe targi budowlane w Rosji – MosBuild, TransRussia – Międzynarodowe Targi Usług i Technologii dla Transportu i Logistyki w Moskwie, czy Międzynarodowe Targi Branży Energetycznej Power Astana .