Wokół Płytek Ceramicznych
ISSN 1429-9089, e-ISSN 2449-9870

Numer 3/2021 
(Lipiec - Wrzesień
)

Zapraszamy do lektury nr 3/2021 kwartalnika "Wokół Płytek Ceramicznych". Znajdziecie w nim Państwo prezentacje kolekcji nominowanych w II edycji konkursu PERŁY CERAMIKI UE 2021, artykuł o rynku płytek w I półroczu 2021 r., a także przeczytacie o zasadach układania płytek wielkoformatowych. Życzymy ciekawej lektury!  

 

 

UWAGA! Wystartował „Konkurs dla architektów i projektantów wnętrz – użytkowników CAD Decor”

10 grudnia br. wystartowała trzecia edycja „Konkursu dla architektów i projektantów wnętrz”, organizowanego przez kwartalnik Wokół Płytek Ceramicznych wspólnie z firmą CAD Projekt K&A. Zapraszamy wszystkich użytkowników programów CAD Decor PRO, CAD Decor oraz CAD Kuchnie z Modułem do Projektowania Płytek do przygotowania projektów z zastosowaniem kolekcji płytek ceramicznych nagrodzonych w konkursie PERŁY CERAMIKI UE 2014. Na zgłoszenia czekamy aż do 26.01.2015 r.

„Konkursu dla architektów i projektantów wnętrz - użytkowników CAD Decor”, odbywający się w ramach PEREŁ CERAMIKI UE, to wspólne przedsięwzięcie kwartalnika Wokół Płytek Ceramicznych i firmy CAD Projekt K&A. Jego celem jest udostępnienie architektom i projektantom wnętrz ciekawych wzorniczo płytek ceramicznych i pokazanie, że materiał ten może być niebanalną i trwałą okładziną ścian i podłóg, nie tylko w łazienkach.

Założenie „Konkursu dla architektów i projektantów wnętrz - użytkowników CAD Decor” jest bardzo proste. Na początek, przez kilka miesięcy, zapoznajemy użytkowników programów CAD Decor PRO, CAD Decor oraz CAD Kuchnie z Modułem do Projektowania Płytek z płytkami ceramicznymi, które będą musieli wykorzystać w swoich projektach. W tym celu organizowane są trzy głosowania na najpiękniejsze płytki ceramiczne, które zostają uhonorowane tytułem „Perła Ceramiki Projektantów - użytkowników CAD Decor”. Tegoroczne wyróżnienia otrzymały: kolekcja FORMWORK włoskiej fabryki Cerdisa (Ricchetti Group), livingSTONE Grupy Tubądzin oraz płytki GEOMETRIC GAME marki Opoczno. Następnie wszystkich projektantów i architektów wnętrz zapraszamy do drugiego etapu tego konkursu, polegającego na przygotowaniu projektów z zastosowaniem przynajmniej jednej kolekcji płytek ceramicznych nagrodzonych w konkursie dla producentów i dystrybutorów płytek PERŁY CERAMIKI UE tytułem „Perła Ceramiki UE”, „Perła Ceramiki Dystrybutorów” i „Perła Ceramiki Projektantów – użytkowników CAD Decor”. Oto lista tych kolekcji:

Zadanie konkursowe
Drugi etap „Konkursu dla architektów i projektantów wnętrz” trwa od 10.12.2014r. do 26.01.2015 r. Jego uczestnicy mają za zadanie przygotować projekt dowolnego wnętrza, elewacji lub miejsca na zewnątrz budynku z zastosowaniem przynajmniej jednej kolekcji (może być ich więcej) płytek ceramicznych lub gresów nagrodzonych w konkursie PERŁY CERAMIKI UE 2014 tytułem „Perła Ceramiki UE 2014”, „Perła Ceramiki Dystrybutorów 2014” i „Perła Ceramiki Projektantów - użytkowników CAD Decor 2014”. Wszystkie 27 kolekcji płytek dostępne są w specjalnej bazie „Perły Ceramiki 2014”, dołączanej do programów CAD Decor PRO, CAD Decor oraz CAD Kuchnie z Modułem Projektowania Płytek Ceramicznych oraz na stronie internetowej www.cadprojekt.com.pl. Wystarczy ją pobrać i zainstalować na swoim komputerze.  

Wymagania techniczne projektów konkursowych:

  • maksymalnie 6 ilustracji (wizualizacji);
  • zwymiarowany rzut projektu wraz z rozwinięciem ścian/powierzchni bocznych;
  • rzuty i rozwinięcia ścian w formacie jpg, tiff lub pdf, wizualizacje w formacie jpg, tiff (waga pojedynczego pliku do 5 MB, minimalna rozdzielczość 1920x1080 - full HD);
  • opis projektu do 2500 znaków zawierający: szczegółowe informacje na temat zastosowanej/ych płytek, nazwę kolekcji oraz producenta/marki, zastosowane formaty i kolory płytek, a także wskazanie miejsca użycia płytek w projekcie.

UWAGA! Projekty można przesyłać do 26 stycznia 2015 r. wyłącznie pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Każdy uczestnik może zgłosić maksymalnie 3 projekty. 

Atrakcyjne nagrody
Obydwa konkursy: PEREŁ CERAMIKI UE 2014 i „Konkursu dla architektów i projektantów wnętrz - użytkowników CAD Decor”, kończą się uroczystą Galą Laureatów, która odbędzie się w lutym 2015 r. w Warszawie. Zostaną na niej zaprezentowane wyróżnione projekty i wręczone nagrody ich autorom:

  • nagroda główna: 4000 zł oraz bon o wartości 3000 zł do wykorzystania na zakup aplikacji lub usług w CAD Projekt K&A,
  • nagroda druga: 2000 zł oraz dwudniowe szkolenie z obsługi narzędzi CAD Projekt K&A (w siedzibie firmy),
  • nagroda trzecia: 1000 zł oraz jednodniowe szkolenie z obsługi narzędzi CAD Projekt K&A (w siedzibie firmy).

Regulamin konkursu "Konkursu dla architektów i projektantów wnętrz – użytkowników programów CAD Decor"

11.12.2014 r.