Wokół Płytek Ceramicznych
ISSN 1429-9089, e-ISSN 2449-9870

Numer 3/2023 
(Lipiec - Wrzesień
)

Zapraszamy do lektury kwartalnika „Wokół Płytek Ceramicznych” nr 3/2023, w którym znajdują się m.in. wyniki II edycji konkursu „Perły Ceramiki UE 2023”; dane dotyczące produkcji i sprzedaży płytek ceramicznych w I półroczu br. w Polsce; ocena wpływu importu płytek ceramicznych z Indii na polski rynek; opis nowości w technice dekoracji płytek; wyniki kontroli płytek ceramicznych prowadzone przez organy nadzoru budowlanego; a także artykuły o montażu okładzin oraz o środkach do gruntowania podłoża pod okładziny pod płytki ceramiczne.

 

 

Salon Łazienek i Wellness AQUASAN na targach BUDMA 2014

Niewątpliwą atrakcją przyszłorocznych Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury BUDMA będzie z pewnością powrót sektora łazienkowego. Salon Łazienek i Wellness AQUASAN będzie miejcem, gdzie swoją ofertę zaprezentują producenci i dystrybutorzy płytek ceramicznych, wanien, kabin prysznicowych, ceramiki łazienkowej czy armatury. Ponadto na BUDMIE 2014 kontynuowane będą projekty, jak np. Forum Architektury, Dzień Dystrybutora i Strefa Testów. Zaplanowano też Międzynarodowe Targi Kominkowe KOMINKI. Zapraszamy do Poznania w dniach 11 - 14 marca 2014 r.

Salon Łazienek i Wellness AQUASAN
W 2014 r. na BUDMĘ powraca Salon Łazienek i Wellness AQUASAN, jeden z najciekawszych designersko i dający ogromne możliwości dekoracyjne, sektor łazienkowy. Na zwiedzających oprócz stoisk z płytkami ceramicznymi, ceramiką sanitarną, armaturą, kabinami prysznicowymi, saunami, wellness czy akcesoriami łazienkowymi, czekać będą liczne warsztaty, prezentacje oraz prelekcje dedykowane w szczególności architektom wnętrz, wykonawcom i handlowcom. Poruszać one będą m.in. zagadnienia visual merchandisingu, najnowszych trendów w zakresie projektowania i aranżacji łazienki, czy też zdobycia przewagi konkurencyjnej na rynku. - Polska jest w ścisłej czołówce, od lat zajmując znamienite miejsce w pierwszej piątce pod względem wolumenu produkcji płytek ceramicznych, jak i ich eksportu – mówi Józef Szyszka, Dyrektor Projektu - To ogromna siła, którą warto się chwalić na arenie międzynarodowej, a targi BUDMA i obecny na nich Salon AQUA-SAN są do tego najlepszą okazją. Nie ukrywamy też, że chcemy stworzyć w Polsce targi branży łazienkowej, w szerokim tego słowa znaczeniu, jakich po prostu na naszym rynku nie ma – dodaje. Jak zapowiadają firmy biorące udział w Salonie, będzie to wydarzenie, które na długo zostanie w pamięci każdego, który odwiedzi tę część ekspozycji targów BUDMA 2014. - Swoje zainteresowanie targami AQUA-SAN wyrazili praktycznie wszyscy liderzy rynku. Potwierdzenia i ostateczne zgłoszenia napływają sukcesywnie, ale już dzisiaj mogę zapowiedzieć np. niezwykle ciekawe prezentacje marki Tubądzin – podkreśla Józef Szyszka.

BUDMA 2014 dla dystrybutorów, wykonawców i architektów
Na Międzynarodowych Targach Budownictwa i Architektury BUDMA 2014 kontynuowane będą sprawdzone dotychczas projekty, jak np. Forum Architektury, Dzień Dystrybutora czy Strefa Testów. Tradycyjnie BUDMIE towarzyszyć będą ponadto Targi CBS – Centrum Budownictwa Sportowego, Targi Branży Szklarskiej – GLASS oraz Międzynarodowe Targi Kominkowe KOMINKI, które będą stanowiły część składową przyszłorocznego bloku targów budownictwa. Oczywiście nie zabraknie też wielu interesujących wydarzeń istotnie dopełniających ekspozycję targów: pokazów i zawodów najlepszych fachowców w swoich dziedzinach, konferencji, warsztatów i debat.

Tradycyjnie pierwszy dzień targów będzie dedykowany przedstawicielom handlu czyli dystrybutorom. Podczas Dnia Dystrybutora funkcjonować będzie specjalnie przygotowana Strefa Dystrybutora - przestrzeń, w której handlowcy będą mogli zapoznać się szczegółowo z ofertą Targów – na podstawie materiałów informacyjnych przygotowanych przez Wystawców, Partnerów Dnia Dystrybutora oraz Targi BUDMA.

Dla architektów i projektantów przygotowano została ponownie specjalna ścieżka zwiedzania Strada di Architettura, będący częścią Forum Architektury organizowanego wspólnie z Izbą Architektów RP. Służyć ona będzie m.in. do pokazania bezpośredniego powiązania pomiędzy twórcami architektury, a producentami i dystrybutorami materiałów budowlanych i dekoracyjnych. Nie zabraknie też „gwiazdy światowej architektury”. Swój udział w Międzynarodowych Targach Budownictwa i Architektury BUDMA 2014 potwierdził prof. Rainer Mahlamaki, który podczas drugiego dnia Targów wygłosi wykład pt. What internationality means in architecture? W Polsce profesor Mahlamaki znany jest głównie z projektu Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie. W rodzimej Finlandii stworzył m.in. projekt Fińskiego Centrum Przyrodniczego „Haltia” oraz kompleksów dydaktycznych uniwersytetów w Tampere i Helsinkach. Na BUDMIE będzie można też spotkać Jakuba Szczęsnego, architekta działającego na skraju architektury, wzornictwa i sztuki, projektanta Domu Kereta, jednego z najwęższych domów na świecie.

Cały pawilon zadedykowany wykonawcom, którzy będą mogli na żywo wypróbować, testować czy dowiedzieć się od specjalistów o najlepszym i najbardziej efektywnym zastosowaniu m.in. narzędzi, klejów, fug, czy zapraw, to z kolei Strefa Testów. Specjalna, interaktywna przestrzeń wystawiennicza to innowacyjne podejście do tematu prezentacji oferty wystawców.

Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury BUDMA

INSPIRACJE * BUDOWA * REMONT

Poznań, 11-14 marca 2014 r.

www.budma.pl

12.12.2013 r.