ISSN 1429-9089, e-ISSN 2449-9870

Numer 3/2020 
(Lipiec-Wrzesień
)

Zapraszamy do lektury nr 3/2020 kwartalnika "Wokół Płytek Ceramicznych", w którym znajdziecie Państwo m.in. prezentację kolekcji nominowanych w II edycji konkursu PERŁY CERAMIKI UE 2020, wypowiedzi przedsiębiorców jak radzą sobie w czasie pandemii, artykuł o trendach we wzornictwie na 2021 roku oraz wiele innych m.in. z działu PORADY. Życzymy ciekawej lektury!

 

Druga edycja konkursu Mozaikowa mapa Polski zakończona

Druga edycja konkursu Mozaikowa mapa Polski jest już zakończona, jury wybrało trzy osoby, które otrzymają nagrody rzeczowe. Oficjalnie rozpoczęto trzeci etap budowania interaktywnej mapy polskich mozaik.

 

Zwyciężczynią drugiej edycji konkursu Mozaikowa mapa Polski została Anna Kaczmarska, która pokazała piękno mozaiki znajdującej się w Zespole Szkół Muzycznych w Rzeszowie. W jej ręce trafi smartfon HTC One. W gronie laureatów znaleźli się również Leszek Włodkowski-Moszej, który sfotografował dekorację upamiętniającą bitwę pod Cedynią z 972 r. oraz Piotr Kyc za przesłane zdjęcie wakacyjnej mozaiki z Nowego Sącza. Obaj Panowie otrzymują równorzędne nagrody w postaci fotografii wybranej mozaiki wydrukowanej na piance oraz albumu ze zdjęciami miejsc wartych odwiedzenia.

 

 Ostatni etap konkursu

 

Trwa trzeci etap konkursu, którego wyniki ogłoszone będą w grudniu.
Na stronie www.ratujemymozaiki.com można dodać przez siebie zrobione fotografie mozaik oraz krótki ich opis. Oprócz satysfakcji, że powstaje unikatowa mapa, która jest zbiorem polskiego dziedzictwa kulturowego, jest również szansa na wygranie atrakcyjnych nagród rzeczowych.

 

 Dlaczego właśnie mozaiki?

 

Barwne mozaiki w różnorodnej formie i tematyce zdobią ściany budynków na terenie całej Polski. Niestety niejednokrotnie ulegają zniszczeniu i zapomnieniu, a wraz z upływem czasu tracą swój urok. Aby je ocalić, Grupa Paradyż i Fundacja Architektury zainicjowały akcję Ratujemy Mozaiki,
a konkurs Mozaikowa mapa Polski  to jedno z działań prowadzonych w ramach projektu.

 

 

 

Zapraszamy do udziału w projekcie oraz na stronę www.ratujemymozaiki.com
i profile „Ratujemy Mozaiki” i „Fundacja Architektury” na Facebook’u.