ISSN 1429-9089, e-ISSN 2449-9870

Numer 3/2020 
(Lipiec-Wrzesień
)

Zapraszamy do lektury nr 3/2020 kwartalnika "Wokół Płytek Ceramicznych", w którym znajdziecie Państwo m.in. prezentację kolekcji nominowanych w II edycji konkursu PERŁY CERAMIKI UE 2020, wypowiedzi przedsiębiorców jak radzą sobie w czasie pandemii, artykuł o trendach we wzornictwie na 2021 roku oraz wiele innych m.in. z działu PORADY. Życzymy ciekawej lektury!

 

Sopro Polska gospodarzem Regionalnego Dnia Budowlanych 2013

Gospodarzem tegorocznego Dnia Budowlanych była firma Sopro Polska, znany producent chemii budowlanej. Impreza odbyła się 24 września 2013 r. w zakładzie produkcyjnym firmy w Nowinach k. Kielc. Na uroczystość przybył m.in. Piotr Styczeń, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej, który wręczał zasłużonym dla branży odznaczenia państwowe i resortowe.

Współorganizatorem Regionalnego Dnia Budowlanych 2013 była Polska Izba Przemysłowo-Handlowa Budownictwa. Wśród gości obecni byli: Piotr Styczeń, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej oraz Zbigniew Janowski, Przewodniczący Związku Zawodowego Budowlani. Na spotkanie przybyło też wielu członków Polskiej Izby Przemysłowo-Handlowej Budownictwa (PIPHB) wraz z Prezesem Stefanem Góralczykiem oraz pracowników firmy Sopro Polska. Rolę gospodarza pełnił Aleksander Barszcz, Dyrektor Zarządzający spółką Sopro Polska.

Ważnym punktem programu tegorocznego Dnia Budowlanych było wręczenie przez Wiceministra Piotra Stycznia odznaczeń państwowych i resortowych. Złoty Krzyż Zasługi otrzymała Elżbieta Chomka z firmy Awenta, natomiast Srebrny Krzyż Zasługi dostał Henryk Wójcik z Instytutu Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego. Złotym Medalem za Długoletnią Służbę nagrodzono Zbigniewa Kotowskiego z Instytutu Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego, Andrzeja Kowalczyka oraz Janusza Krzywdzińskiego z Sopro Polska Sp. z o.o. Srebrne Medale za Długoletnią Służbę trafiły do Leszka Kani z Sopro Polska Sp. z o.o. i Włodzimierza Ławickiego z Icopal S.A. Natomiast Odznaką Honorową „Za zasługi dla budownictwa” uhonorowano Piotra Koniecznego z Icopal S.A. oraz Zofię Czesak z firmy Alpol Gips Sp. z o.o.

W programie było ponadto zwiedzanie fabryki Sopro Polska wraz ze świetnie wyposażonym laboratorium. Warto przypomnieć, że gospodarz spotkania, firma Sopro Polska to znany i ceniony producent wysokiej jakości chemii budowlanej, który na rynku polskim działa od 1994 r. i od początku kieruje nią Aleksander Barszcz. Oferta handlowa Sopro obejmuje kleje i zaprawy do płytek ceramicznych oraz kamienia, systemy uszczelnień tarasów, basenów i innych wilgotnych pomieszczeń, systemy renowacji betonu, szpachle do naprawy ścian i podłóg, masy samopoziomujące, zaprawy do murowania; spoiwa i zaprawy do wykonywania jastrychów, szybkowiążące zaprawy montażowe, preparaty gruntujące. W bogatym asortymencie jest wiele produktów wykorzystujących najnowocześniejsze technologie. Doskonałym tego przykładem jest fuga Sopro DF 10, którą charakteryzuje zwiększona odporność na przenikanie wody i zabrudzenia oraz doskonałe właściwości antybakteryjne.

Spotkanie z okazji Regionalnego Dnia Budowlanych było też okazją do podsumowania mijającego roku w budownictwie oraz wymiany opinii dotyczących kolejnych lat. Po głównych uroczystościach organizatorzy zaprosili chętnych na wycieczkę po okolicy oraz zwiedzanie jaskini Raj.

Zdjęcie: Sopro Polska

26.09.2013