ISSN 1429-9089, e-ISSN 2449-9870

Numer 1/2021 
(Styczeń-Marzec
)

Zapraszamy do lektury nr 1/2021 kwartalnika "Wokół Płytek Ceramicznych", w którym znajdziecie Państwo m.in. relację z wręczania nagród laureatom konkursu PERŁY CERAMIKI UE 2020, artykuł o produkcji płytek ceramicznych i zapraw murarskich w 2020 r., ocenę 2020 r. przez producentów, importerów i dystrybutorów oraz wiele innych. Życzymy ciekawej lektury! 

 

Oras przejmuje firmę Hansa

Firma Oras, finlandzki producent baterii przejmuje jednego z największych producentów armatury w Niemczech – Hansa Metallwerke AG. Od teraz obie marki, Oras i Hansa, należeć będą do Grupy Oras.

Transakcja pomiędzy funduszem IK2007 Fund firmy IK Investment Partners (IK), zarządzającym firmą Hansa Metallwerke AG (Hansa), a firmą Oras, liderem w branży armatury sanitarnej w Europie Północnej ma zostać zawarta do końca września 2013 r. Połączenie obydwu firm doprowadzi do powstania nowej Grupy Oras (łączne obroty 260 milionów euro), która zostanie europejskim liderem z potencjałem na dalszy międzynarodowy rozwój. Grupa zamierza nadal rozwijać, zarówno markę Oras, jak i Hansa.

Hansa - lider rynku łazienkowej i kuchennej armatury sanitarnej w Niemczech i Austrii oraz uznany producent innowacyjnych i ekologicznych baterii. 

Oras, lider na rynku skandynawskim, opracowuje, produkuje i sprzedaje przyjazną dla użytkownika armaturę sanitarną zapewniającą oszczędność wody i energii. Już w latach 90. XX w. firma wprowadziła na rynek europejski pierwsze elektroniczne baterie bezdotykowe. Obecnie inteligentne baterie pozwalają firmie zajmować pozycję lidera rynku pod względem opracowywania produktów.

 

Źródło: Grupa Oras