ISSN 1429-9089, e-ISSN 2449-9870

Numer 2/2020 
(Kwiecień-Czerwiec
)

Zapraszamy do lektury nr 2/2020 kwartalnika "Wokół Płytek Ceramicznych", w którym znajdziecie Państwo m.in. prezentację kolekcji nominowanych w I edycji konkursu PERŁY CERAMIKI UE 2020, artykuł o trendach we wzornictwie w 2020 roku, porady na co zwracać uwagę przy wyborze przecinarek elektrycznych i tarcz diamentowych wykorzystywanych do cięcia płytek ceramicznych. Życzymy ciekawej lektury!

 

Zmiany właścicielskie w Grupie Tubądzin

Image W Grupie Tubądzin, jednym z czołowych polskich producentów płytek ceramicznych, nastąpiły zmiany w strukturze właścicielskiej. W wyniku odkupienia udziałów, od 24 lipca br. jedynym właścicielem we wszystkich spółkach Tubądzina jest rodzina Wodzyńskich. Jak powiedział Andrzej Wodzyński (na fotografii), prezes Grupy Tubądzin, wykup udziałów pozwoli na dalszy rozwój firmy, realizację założeń strategicznych oraz przyszłe inwestycje. Ma być szansą na spójne i efektywne działanie, nie tylko na rynku polskim, ale również za granicą.

Istniejącą od 30 lat spółka to obecnie dwa zakłady produkcyjne w Ozorkowie i Tubądzinie oraz Centrum Logistyczne w Cedrowicach. Od początku istnienia firma konsekwentnie dba o jakość wytwarzanych produktów, poszerza ofertę, inwestuje w nowe technologie oraz urozmaica wzornictwo płytek. W tej chwili Grupa Tubądzin posiada trzy marki płytek ceramicznych, skierowane do różnych grup klientów: Tubądzin, Domino i Arte, a także, od 2009 r. autorską submarkę - Tubądzin kreacja Maciej Zień. Grupa Tubądzin eksportuje produkty do ponad dwudziestu krajów na całym świecie, dysponuje własnym parkiem maszynowym i nowoczesnymi obiektami magazynowymi. Aktualnie wielkość produkcji to 12 mln m2 płytek rocznie. Wartość sprzedaży w 2012 roku wyniosła ponad 285 mln zł.