ISSN 1429-9089, e-ISSN 2449-9870

Numer 2/2020 
(Kwiecień-Czerwiec
)

Zapraszamy do lektury nr 2/2020 kwartalnika "Wokół Płytek Ceramicznych", w którym znajdziecie Państwo m.in. prezentację kolekcji nominowanych w I edycji konkursu PERŁY CERAMIKI UE 2020, artykuł o trendach we wzornictwie w 2020 roku, porady na co zwracać uwagę przy wyborze przecinarek elektrycznych i tarcz diamentowych wykorzystywanych do cięcia płytek ceramicznych. Życzymy ciekawej lektury!

 

Selena partnerem regionalnych Mistrzostw Polski w Glazurnictwie

Regionalne Mistrzostwa Polski w Glazurnictwie Dwie pierwsze edycje Mistrzostw Polski w Glazurnictwie, organizowanych przez Stowarzyszenie Glazurników i Specjalistów Robót Wykończeniowych (SGSRW) przy współpracy z markami TYTAN i SOPRO już za nami. Glazurnicy z Wielkopolski walczyli o tytuły 18 maja w Gnieźnie, natomiast zawody dla fachowców z Warmii i Mazur odbyły się dzień później, 19 maja 2013 r., na lotnisku w Dajtkach pod Olsztynem.

Wielkopolskie Mistrzostwa w Glazurnictwie - Gniezno

Tematem pracy glazurników startujących w Wielkopolskich Mistrzostwach było wykonanie z płytek ceramicznych (na płaskiej powierzchni) logo Gniezna. Zawody odbyły się na gnieźnieńskim rynku. Do rywalizacji w Regionalnych Mistrzostwach Polski w Glazurnictwie stanęło łącznie szesnaście osób w tym jedna kobieta. Najlepsi okazali się glazurnicy ze Śremu, zajmując pierwsze - Piotr Jura i drugie miejsce - Paweł Radziejewski. Trzecia lokata przypadła Waldemarowi Jackowskiemu z Rawicza.

Regionalne Mistrzostwa Polski w Glazurnictwie

Regionalne mistrzostwa glazurników w Olsztynie

W regionalnych Mistrzostwach Warmii i Mazur wystartowało dwudziestu zawodników, a rywalizację ukończyło osiemnaście osób. Mistrzostwa miały miejsce na terenie lotniska, tak więc uczestnicy mieli za zadanie wykleić z płytek samolot (w skali 1:1 zgodnie z rysunkiem). W Olsztyńskich zawodach zwyciężył Paweł Śladowski z Gdańska, kolejne miejsca zajęli Cezary Sobociński z Olsztyna i Piotr Śladowski również z Gdańska.

Organizatorem Regionalnych Mistrzostw Polski w Glazurnictwie jest Stowarzyszenie Glazurników i Specjalistów Robót Wykończeniowych, a partnerami dostarczającymi kleje do glazury - marki TYTAN (Selena) i SOPRO.

Zdjęcia: Selena