ISSN 1429-9089, e-ISSN 2449-9870

Numer 1/2021 
(Styczeń-Marzec
)

Zapraszamy do lektury nr 1/2021 kwartalnika "Wokół Płytek Ceramicznych", w którym znajdziecie Państwo m.in. relację z wręczania nagród laureatom konkursu PERŁY CERAMIKI UE 2020, artykuł o produkcji płytek ceramicznych i zapraw murarskich w 2020 r., ocenę 2020 r. przez producentów, importerów i dystrybutorów oraz wiele innych. Życzymy ciekawej lektury! 

 

Ceramika Paradyż doceniona za wkład w polską gospodarkę

W ciągu ostatnich dni ogłoszono listę firm nominowanych do Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP oraz przyznano nielicznej grupie polskich przedsiębiorstw tytuł Ambasadora Polskiej Gospodarki. W obu tych konkursach doceniono Ceramikę Paradyż, co potwierdza silną pozycję firmy oraz jej znaczący wkład w rozwój i promocję polskiej gospodarki.

Ceramika Paradyż znalazła się w zaszczytnym gronie 12 firm nominowanych do otrzymania Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP, która nazywana jest „Polskim Gospodarczym Noblem”. Firma zgłoszona została w kategorii ład korporacyjny i społeczna odpowiedzialność biznesu. Wyboru 12 spośród 107 przedsiębiorstw zgłoszonych do konkursu, dokonała w tajnym głosowaniu 21 osobowa Kapituła Konkursu, pod przewodnictwem Wiesława Rozłuckiego. Laureatów, których wybierze Prezydent Bronisław Komorowski, poznamy 29 maja podczas Gali z okazji otwarcia Międzynarodowych Targów Poznańskich. Kandydaturę firmy do tej nagrody zgłosił Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego.

Nagroda Gospodarcza Prezydenta RP to jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień gospodarczych w Polsce. Jest to forma promocji najlepszych polskich firm i instytucji oraz sposób na podniesienie prestiżu przedsiębiorców, którzy odnoszą sukcesy na polskim i zagranicznych rynkach.

Ceramikę Paradyż doceniono także w tegorocznej edycji konkursu "Ambasador Polskiej Gospodarki" organizowanego przez Business Centre Club i Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Firma otrzymała tytuł w kategorii eksporter, w której wyróżnia się przedsiębiorstwa propagujące polską gospodarkę, przede wszystkim przez eksport wyrobów lub usług.

Celem samego konkursu jest promocja polskich przedsiębiorstw osiągających sukcesy na rynkach międzynarodowych w oparciu o wysokie standardy ekonomiczno-finansowe i dobre praktyki biznesowe w kontaktach zagranicznych. Uroczysta Gala przyznania tytułu odbędzie się 21 maja w pałacyku Ministerstwa Spraw Zagranicznych w Warszawie.