Wokół Płytek Ceramicznych
ISSN 1429-9089, e-ISSN 2449-9870

Numer 2/2024 
(Kwiecień - Czerwiec
)

Zapraszamy do lektury kwartalnika „Wokół Płytek Ceramicznych” nr 2/2024, w którym znajdują się m.in. prezentacje kolekcji nominowanych w I etapie konkursu „Perły Ceramiki UE 2024”; artykuły dotyczące polskiego rynku płytek ceramicznych w I kwartale 2024 roku oraz eksportu hiszpańskich płytek ceramicznych w 2023 roku. W tym wydaniu zamieszczamy też wywiad z Alberto Echavarria, sekretarzem generalnym ASCER, a także rozmowę z Ferdynandem Gackim, Prezesem Zarządu Polskiej Unii Ceramicznej na temat Branżowego Centrum Umiejętności w Opocznie. W numerze Czytelnicy znajdą także omówienie błędów popełnianych podczas układania płytek wielkoformatowych.

 

 

Rozstrzygnięcie konkursu Perły Ceramiki 2011 UE

Już po raz ósmy redakcja kwartalnika „Wokół Płytek Ceramicznych”- jedynego fachowego czasopisma na polskim rynku upowszechniającego wiedzę na temat rozwoju branży płytek ceramicznych oraz zasad prawidłowego ich doboru i stosowania-zorganizowała konkurs Perły ceramiki UE.

Ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród odbędzie się 26 stycznia br. Podczas uroczystej Gali Laureatów na targach Budma 2012 w Poznaniu. Celem Perły Ceramiki UC 2011 jest promowanie kolekcji płytek ceramicznych wyróżniających się oryginalnym wzornictwem i kolorystyką, bogactwem elementów dekoracyjnych oraz formatów, produkowanych według najnowszych technologii, zgodnie z trendami światowymi.

Konkurs składa się z dwóch etapów. W I etapie jury,w skład którego wchodzą osoby zawodowo związane z wzornictwem przemysłowym, architekturą i projektowaniem wnętrz oraz przedstawiciele redakcji przyznaje nominacje w trzech równorzędnych edycjach. Natomiast w II etapie najpiękniejsze kolekcje spośród nominowanych nagradza tytułem Perła Ceramiki UE, a Jury Dystrybutorów składające się z przedstawicieli liczących się na rynku firm dystrybuujących płytki ceramiczne przyznaje Perły Ceramiki Dystrybutorów. Corocznie producent, którego kolekcje płytek ceramicznych  zdobyły najwięcej nominacji i nagród otrzymuje Wielką Perłę Ceramiki.

W 2011 r. jury zdecydowało o podziale kolekcji zgłaszanych do konkursu na dwie klasy cenowe: klasę standard, w przypadku płytek w cenie do 80zł i klasę Premium powyżej 80zł. Uznano bowiem, że trudno ocenić w tej samej grupie płytki ceramiczne o bardzo dużej rozpiętości cenowej i wynikającym z tego różnym standardzie. Z powodu dużej liczby kolekcji nominowanych w kategorii płytki na ściany i podłogi w klasie standard oraz nieprzyznania Perły Ceramiki w kategorii płytki podłogowe, jury zadecydowało o zwiększeniu puli nagród dla kolekcji ścienno-podłogowych i przyznaniu dodatkowej Perły Ceramiki UE 2011 w tej kategorii.

Jury Dystrybutorów nie wykorzystało wszystkich regulaminowych nagród i nie przyznało Perły Ceramiki Dystrybutorów 2011 w kategoriach: płytki podłogowe; płytki uniwersalne oraz płytki do wnętrz i na zewnątrz w klasie standard, natomiast ze względu na silno konkurencję zwiększyło do dwóch liczbę Pereł Ceramiki Dystrybutorów 2011 w kategorii płytki do zastosowania specjalnego, klasa premium.

W konkursie Perły Ceramiki 2011 UE Nominowano 36 kolekcji, z tego 19 kolekcji w klasie standard oraz 17 kolekcji w klasie premium, w 6 kategoriach i przyznano 26 tytułów Perła Ceramiki UE 2011 oraz 10 tytułów Perła Ceramiki Dystrybutorów 2011.Nagrodzone kolekcje należą do 11 producentów, w tym 8 krajowych i 3 zagranicznych. Wśród nominowanych i nagrodzonych dominowały kolekcje imitujące materiały naturalne, tj. drewno, marmur, przecieraną blachę stalową. Nowością były pocienione płytki wielkoformatowe.

Gorąco zachęcamy do szukania w salonach sprzedaży kolekcji płytek nominowanych oraz nagrodzonych, oznakowanych specjalną nalepką, stanowiącą szczególnie cenną rekomendację dla klientów.

 

Redakcja Kwartalnika

„Wokół Płytek Ceramicznych”


Szukaj płytek z tymi znakami w salonach sprzedaży


perły ceramikiperły ceramiki