ISSN 1429-9089, e-ISSN 2449-9870

Numer 1/2021 
(Styczeń-Marzec
)

Zapraszamy do lektury nr 1/2021 kwartalnika "Wokół Płytek Ceramicznych", w którym znajdziecie Państwo m.in. relację z wręczania nagród laureatom konkursu PERŁY CERAMIKI UE 2020, artykuł o produkcji płytek ceramicznych i zapraw murarskich w 2020 r., ocenę 2020 r. przez producentów, importerów i dystrybutorów oraz wiele innych. Życzymy ciekawej lektury! 

 

Ceramika Paradyż na Łódź Design Festival-Podsumowanie

Tegoroczne hasło przewodnie 5. edycji festiwalu - „Zmiana” - miało podkreślać zmiany zachodzące w otaczającym nas świecie, a zatem i w myśleniu o projektowaniu. Wizja Ceramiki Paradyż, dla której ważne jest piękno, funkcjonalność i wysoka jakość wykonania, doskonale wpisuje się w ten motyw – firma wciąż się zmienia, ewoluuje wraz z rosnącymi potrzebami swoich konsumentów. Mówiąc o zmianie stawia wciąż odważne kroki na drodze najlepszego wzornictwa i designu.

 

Stoisko Ceramiki Paradyż w czasie Łódź Design Festiwal 2011 nawiązywało do przewodniego hasła imprezy. Można było podziwiać na nim ekspozycje 3 łazienek zaaranżowanych z jednej kolekcji płytek ceramicznych, które pokazały, jakie zmiany zachodzą w tym pomieszczeniu, wraz z dorastaniem użytkownika. Przekaz był podzielony na 3 grupy wiekowe – dzieci, młodzież, dorosłych. Dodatkowo, Ceramika Paradyż zaprezentowała wielkoformatowe plansze do układania obrazów z mozaik, które cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród odwiedzających. Nawiązywały one do tematyki „ECO” widocznej w produktach pokazywanych na festiwalu. Pozytywnym odbiorem cieszyły się także rzeźby ceramiczne wykonane przez artystów z łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych, w szczególności sowa, symbol tegorocznej edycji. Można było je podziwiać przy stoisku Ceramiki Paradyż oraz w holu głównym industrialnego budynku.

Warsztaty projektowe „Paradyżowa Kraina”, konkurs „make me” oraz inaugurowanie konkursu „Piękna Płytka 2” to przedsięwzięcia inspirowane i organizowane przez Ceramikę Paradyż.

5. edycja Łódź Design Festival w liczbach

Tegoroczny festiwal był sukcesem nie tylko organizacyjnym, ale i pod względem ilości uczestników i wizytujących - przyciągnął jak zawsze tysiące ludzi spragnionych światowego designu. Blisko 44 tys. gości odwiedziło festiwal w ciągu prawie dwóch tygodni jego trwania, z czego, aż przeszło 12 tys. przybyło w ciągu głównego weekendu. Odwiedzający mieli okazję podziwiać 60 wystaw rozstawionych na 10 tys. m². W festiwalu wzięło udział 420 artystów z całego świata, co pokazuje, że jest on wydarzeniem w pełni międzynarodowym. Sukcesem okazały się również zorganizowane po raz pierwszy różne warsztaty dla dzieci. Informacja dla wszystkich, którzy nie zdążyli odwiedzić festiwalu. Zdjęcia z imprezy dostępne są na profilu Ceramiki Paradyż na Facebooku , a materiały filmowe na kanale firmy na YouTube.