Wokół Płytek Ceramicznych
ISSN 1429-9089, e-ISSN 2449-9870

Numer 2/2026
(kwiecień-czerwiec)

Zapraszamy do lektury kwartalnika „Wokół Płytek Ceramicznych” nr 2/2026. W numerze: nominacje w I edycji konkursu Perły Ceramiki w nowej odsłonie i pod nazwą PERŁY DESIGNU i INNOWACJI 2026,. a także analiza produkcji płytek ceramicznych i zapraw murarskich w I kwartale br., kilka ważnych informacji o ceramicznym rynku chińskim i właściwościach użytkowych podłogowych płytek wielkoformatorowych. Poza tym wywiady, informacje na temat aktualnych wydarzeń, porady, a także artykuł o renowacji zabytkowych płytek ceramicznych i kilka przykładów historycznych realizacji na przykładzie m in Wrocławia i Warszawy. Zachęcamy do lektury i prenumeraty! Kwartalnik "Wokół Płytek Ceramicznych" to profesjonalne ogólnopolskie czasopismo o rynku płytek ceramicznych, technologiach ich produkcji, układaniu oraz prawidłowym stosowaniu. Skierowane jest do architektów, projektantów i wykonawców okładzin ceramicznych, producentów płytek ceramicznych, wyrobów chemii budowlanej i akcesoriów do układania płytek, inwestorów, dystrybutorów i sprzedawców oraz wszystkich zainteresowanych nowoczesnym wzornictwem i profesjonalnym wykonaniem okładzin ceramicznych.
 
Kwartalnik "Wokół Płytek Ceramicznych" to profesjonalne ogólnopolskie czasopismo o rynku płytek ceramicznych, technologiach ich produkcji, układaniu oraz prawidłowym stosowaniu. Skierowane jest do architektów, projektantów i wykonawców okładzin ceramicznych, producentów płytek ceramicznych, wyrobów chemii budowlanej i akcesoriów do układania płytek, inwestorów, dystrybutorów i sprzedawców oraz wszystkich zainteresowanych nowoczesnym wzornictwem i profesjonalnym wykonaniem okładzin ceramicznych.

Cerrad, Paradyż i Rubi partnerami Akademii Profesjonalisty w 2019 roku

W lutym br. ruszyła edycja Akademii Profesjonalisty Sopro. Są to specjalistyczne szkolenia glazurnicze organizowane przez firmę Sopro, producenta chemii budowlanej. Każdy cykl Akademii Profesjonalisty to nowa tematyka i nowe produkty. Tegoroczne szkolenia skoncentrują się na nowoczesnych rozwiązaniach z zakresu chemii budowlanej i ich praktycznym wykorzystaniu podczas pracy z różnymi materiałami wykończeniowymi – zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz budynków. Przygotowano trzy tematy  szkoleń – Nowoczesna łazienka, Nowoczesne systemy ogrzewania podłogowego, Tarasy i balkony

Zobacz więcej >>

Wokół Płytek Ceramicznych nr 1/2019, strona 15 (spis treści >>)