ISSN 1429-9089, e-ISSN 2449-9870

Numer 1/2021 
(Styczeń-Marzec
)

Zapraszamy do lektury nr 1/2021 kwartalnika "Wokół Płytek Ceramicznych", w którym znajdziecie Państwo m.in. relację z wręczania nagród laureatom konkursu PERŁY CERAMIKI UE 2020, artykuł o produkcji płytek ceramicznych i zapraw murarskich w 2020 r., ocenę 2020 r. przez producentów, importerów i dystrybutorów oraz wiele innych. Życzymy ciekawej lektury! 

 

Jubileusz Wemy

    24 marca 2007 r. firma Wema, jeden z największych dystrybutorów płytek ceramicznych na runku polskim, obchodziła 15-tą rocznicę swojego istnienia. Uroczystość odbyła się w hotelu „Faltom” w Rumii. Przybyło na nią ponad 300 osób – przede wszystkim dostawcy wyrobów, które dystrybuuje Wema. Dużą grupę stanowili producenci płytek ceramicznych oraz chemii budowlanej. Byli wśród nich m.in. Andrzej Wodzyński

prezes Ceramiki Tubądzin, Mirosław Jędrzejczak prezes „Cersanitu”, Iwona Gawłowska przedstawicielka „Korziliusa” na Polskę oraz przedstawiciele firm m.in.: „Cerrad”, „Polcolorit”, „Nowa Gala”, „Sopro Polska”. Właściciele „Wemy”Jolanta i Zbigniew Łobaczowie, tradycyjnie już ufundowali nagrody rzeczowe pracownikom z najdłuższym stażem.

    Po części oficjalnej, którą poprowadził Olaf Lubaszenko oraz po występie Cezarego Pazury wszyscy zaproszeni oddali się szampańskiej zabawie.Impreza zorganizowana przez Wemę, była również okazją  do rozmów na co dzień konkurującychfirm. Wema powstała w 1992 r. Jej nazwa pochodzi od pierwszych liter imion córek właścicieli Weronika i Magdalena. Od początku było to przedsięwzięcie rodzinne. Właścicielom w budowaniu firmy pomagali: Elżbieta Zadurska jako główna księgowa – mama pani Jolanty, Zbigniew Miąskowski – obecnie Prezes Zarządu – szwagier właścicielki oraz Danuta Judek, Krzysztof Tomczuk, Zbigniew Tomczuk iWaldemar Pipłowski.

    Wymienione osoby ciężką pracą doprowadziły do tego, że Wema z firmy, która mieściła się w wynajętym garażu obecnie jest przedsiębiorstwem posiadającym 14 salonów firmowych w miastach całej Polski: Rumii, Olsztynie, Słupsku, Wejherowie, Starogardzie Gdańskim, Bydgoszczy, Włocławku, Koszalinie, Gdyni, Gdańsku oraz ostatnio otworzony salon w Grudziądzu, a także działy hurtu i inwestycji, obsługujące klientów w Polsce i za granicą.

Image 

Jolanta i Zbigniew Łobaczowie, właściciele firmy Wema, odbierają gratulacje
i jubileuszowy upominek z okazji 15-lecia firmy od Aleksandra Barszcza
- Dyrektora Generalnego Sopro Polska sp. z o.o.