ISSN 1429-9089, e-ISSN 2449-9870

Numer 3/2020 
(Lipiec-Wrzesień
)

Zapraszamy do lektury nr 3/2020 kwartalnika "Wokół Płytek Ceramicznych", w którym znajdziecie Państwo m.in. prezentację kolekcji nominowanych w II edycji konkursu PERŁY CERAMIKI UE 2020, wypowiedzi przedsiębiorców jak radzą sobie w czasie pandemii, artykuł o trendach we wzornictwie na 2021 roku oraz wiele innych m.in. z działu PORADY. Życzymy ciekawej lektury!

 

Nowe inwestycje w Ceramice Marconi

 W Ceramice Marconi uruchomiono wydział produkcji dekoracji. Został on wyposażony w kompletną, nowoczesną linię, na której mogą być wytwarzane zarówno dekoracje cięte oraz prasowane, jak i kształtki ceramiczne typu london i taco. Jak podkreślił Wiktor Marconi, prezes

zarządu Grupy Kapitałowej Polcolorit S.A., (do której należy Ceramika Marconi) – uruchomienie nowej linii produkcyjnej zwiększy znacząco potencjał produkcyjny zakładu i jest pierwszym etapem jego dalszego rozwoju.Dekoracje będą wytwarzane w technologii monoporosy i gresu. Zastosowanie najnowocześniejszych rozwiązań pozwoli na osiągnięcie wysokiej wydajności produkcji przy równoczesnym zachowaniu najwyższych  standardów jakości. 

Image