ISSN 1429-9089, e-ISSN 2449-9870

Numer 1/2021 
(Styczeń-Marzec
)

Zapraszamy do lektury nr 1/2021 kwartalnika "Wokół Płytek Ceramicznych", w którym znajdziecie Państwo m.in. relację z wręczania nagród laureatom konkursu PERŁY CERAMIKI UE 2020, artykuł o produkcji płytek ceramicznych i zapraw murarskich w 2020 r., ocenę 2020 r. przez producentów, importerów i dystrybutorów oraz wiele innych. Życzymy ciekawej lektury! 

 

Paradyż w pierwszej setce najcenniejszych polskich marek

Paradyż po raz kolejny znalazł się w Rankingu Najcenniejszych Polskich Marek dziennika Rzeczpospolita. W tym roku polski producent płytek ceramicznych znalazł się na 90. pozycji, co oznacza awans aż o 55 miejsc w porównaniu do roku ubiegłego. Marka zanotowała wzrost również w kategorii produktów niespożywczych i uplasowała się na 33 pozycji.

Wg. dziennika Rzeczpospolita wartość marki Paradyż wzrosła w ciągu roku o 112% z 66,2 mln PLN do 140,2 mln PLN. Dzięki temu zajął w rankingu najwyższą pozycję wśród polskich producentów płytek ceramicznych, co pokazuje rosnące zaufanie klientów dla marki. Brand Paradyż, jako lider pod względem wzornictwa oraz jakości, zajął także 33. miejsce w kategorii produktów niespożywczych.

Ranking Najcenniejszych Polskich Marek MARQA 2009 dziennika „Rzeczpospolita” został opublikowany już po raz szósty. Jest to ocena bieżącej wartości najcenniejszych polskich marek, ale zestawienie bierze też pod uwagę moc, z jaką marki oddziałują na klienta. Zestawienie pokazuje również, że polscy konsumenci szukają poczucia pewności, które dają im właśnie rodzime stabilne brandy. Dlatego też ta wysoka pozycja jest tak cenna dla Ceramiki Paradyż. Łączna wartość 330 marek ujętych w zestawieniu wyniosła prawie 58 mld PLN i wzrosła o 7 mld PLN w stosunku do roku ubiegłego. Pomimo kryzysu gospodarczego znaczącej większości marek udało się zwiększyć swoją wartość.