ISSN 1429-9089, e-ISSN 2449-9870

Numer 1/2021 
(Styczeń-Marzec
)

Zapraszamy do lektury nr 1/2021 kwartalnika "Wokół Płytek Ceramicznych", w którym znajdziecie Państwo m.in. relację z wręczania nagród laureatom konkursu PERŁY CERAMIKI UE 2020, artykuł o produkcji płytek ceramicznych i zapraw murarskich w 2020 r., ocenę 2020 r. przez producentów, importerów i dystrybutorów oraz wiele innych. Życzymy ciekawej lektury! 

 

Nowy design produktów Loop & Friends i Subway firmy Villeroy & Boch

Nowe umywalki Loop & Friends do montażu na blacie, zgodnie z aktualnymi trendami są płytsze niż wcześniejsze modele, a ich proste kształty nabrały bardziej wytwornego charakteru. Do nowego designu idealnie pasują także ceramiczne zakrycia odpływu, dostępne w dwóch wersjach. Umywalki z przelewem wyposażone są w zamykany zawór odpływowy, a modele bez przelewu w niezamykany. Oferta nowych umywalek obejmuje cztery geometryczne kształty: koło, kwadrat, prostokąt i owal. Modele okrągłe są dostępne w dwóch, a pozostałe na razie tylko w jednym, standardowym rozmiarze. Wszystkie nadają się do zastosowania zarówno w łazienkach prywatnych, jak i w sektorze publicznym, pozwalając na bardzo różnorodne kombinacje.  Nablatowe i podblatowe modele Loop & Friends pozostały niezmienione. Mogą być one łączone z różnorodnymi produktami z asortymentu firmy Villeroy & Boch. Świetnie wyglądają na przykład w zestawieniu z meblami Shape lub Central Line i bateriami z serii Cult, Soul albo Circle. Duża liczba możliwych kombinacji, funkcjonalność i elastyczność – to cechy, dzięki którym umywalki Loop & Friends pozwalają architektom na dużą kreatywność przy projektowaniu łazienek.
Design kolekcji łazienkowej Subway jest potwierdzeniem idei „mniej znaczy więcej”. Oszczędne wzornictwo idzie w parze z maksymalną funkcjonalnością. Szeroka oferta składa się z 40 różnorodnych elementów. Ich proste wzornictwo pozwala w ciekawy i indywidualny sposób wkomponować je w rozmaite wnętrza.
Wisząca miska ustępowa i bidet Subway 2.0 mają nowy wygląd, a ich design oparty jest na prostych liniach. Dzięki innowacyjnemu, opatentowanemu systemowi montażu SupraFix tradycyjne, boczne  otwory na śruby i plastikowe zatyczki nie będą już potrzebne. Efektem jest spójny design i jednolita powierzchnia ceramiki, co ułatwia utrzymanie czystości. To jednak nie wszystko – miska ustępowa jest skonstruowana tak, że podczas spłukiwania zużywane jest jedynie 4,5 litra wody. Do nowego modelu Subway 2.0 pasują wszystkie standardowe deski z oferty Villeroy & Boch.
Miska ustępowa i bidet Subway 2.0 doskonale wyglądają w łazience w towarzystwie umywalek z serii Loop & Friends, szczególnie nowych modeli do montażu na blacie.