Wokół Płytek Ceramicznych
ISSN 1429-9089, e-ISSN 2449-9870

Numer 4/2022 
(Październik - Grudzień
)

Zapraszamy do lektury kwartalnika „Wokół Płytek Ceramicznych” nr 4/2022, w którym znajdują się m.in. wyniki III edycji konkursu „Perły Ceramiki UE 2022”; wskazane są czynniki będące największym wyzwaniem dla branży płytek ceramicznych w 2022 r.; podano wielkość wytworzonej oraz sprzedanej produkcji płytek ceramicznych od stycznia do września br.; opublikowano rozmowę z Moniką Szeligowską, zarządzającą firmą Bokaro; a także artykuły dotyczące przyczyn uszkodzeń tarasów z okładzina ceramiczną i możliwości ich naprawy oraz sprawozdanie z targów Cersaie 2022.

 

 

„Skalenie – skarby, o których nie śniło się krasnoludom...”, czyli co zawdzięczamy Strzeblowskim Kopalniom Surowców Mineralnych

Tacjana Pazura

Zaproszenie na spotkanie w Strzeblowskich Kopalniach Surowców Mineralnych (SKSM) w Sobótce dotarło do mnie pod koniec maja br. Sobótka i czerwiec kojarzyły mi się dotąd z szaleństwem Nocy Świętojańskiej, świętem energii, ognisk palonych na ziemi i gwiazd oświetlających letnie przesilenie z góry. Dzięki perfekcyjnej organizacji, wszechstronnej opiece pracowników spółki SKSM i osobiście Prezesa Zarządu Janusza Kozyrskiego, konferencja branżowa i prezentacja najnowszej inwestycji firmy – stały się wydarzeniem angażującym nie tylko przedstawicieli producentów płytek ceramicznych i armatury sanitarnej, opakowań szklanych, pigmentów, barwników i farb, ale także naukowców i przedstawicieli przemysłu materiałów budowlanych. 

Czytaj więcej >>>

Wokół Płytek Ceramicznych nr 3/2022, strona 24-27 (Spis treści >>)