Wokół Płytek Ceramicznych
ISSN 1429-9089, e-ISSN 2449-9870

Numer 4/2022 
(Październik - Grudzień
)

Zapraszamy do lektury kwartalnika „Wokół Płytek Ceramicznych” nr 4/2022, w którym znajdują się m.in. wyniki III edycji konkursu „Perły Ceramiki UE 2022”; wskazane są czynniki będące największym wyzwaniem dla branży płytek ceramicznych w 2022 r.; podano wielkość wytworzonej oraz sprzedanej produkcji płytek ceramicznych od stycznia do września br.; opublikowano rozmowę z Moniką Szeligowską, zarządzającą firmą Bokaro; a także artykuły dotyczące przyczyn uszkodzeń tarasów z okładzina ceramiczną i możliwości ich naprawy oraz sprawozdanie z targów Cersaie 2022.

 

 

Branża płytek ceramicznych w Hiszpanii radzi sobie w trudnych czasach

Z Alberto Echavarria, Sekretarzem Generalnym ASCER – Stowarzyszenia Hiszpańskich Producentów Płytek Ceramicznych rozmawia Danuta Matynia 

Danuta Matynia: Jaki był 2021 r. dla hiszpańskich producentów płytek ceramicznych?
Alberto Echavarria: W 2021 r. uzyskaliśmy bardzo dobre wyniki. Wyprodukowaliśmy 587 mln m2 płytek, co dało nam pierwsze miejsce w tej branży w Unii Europejskiej. W stosunku do roku poprzedniego odnotowaliśmy dwucyfrowe zwiększenie obrotów i eksportu. W ostatnich czterech miesiącach ubiegłego roku rozpoczęły się jednak duże problemy producentów płytek w Europie, spowodowane przede wszystkim rosnącymi cenami energii. W 2022 r. sytuację pogorszyła wojna w Ukrainie i choć w I kwartale br. był duży popyt na płytki ceramiczne w Europie, to na wyniki tego roku dodatkowo negatywny wpływ może mieć rosnąca inflacja.

Czytaj więcej >>>

Wokół Płytek Ceramicznych nr 3/2022, strona 14-15 (Spis treści >>)